Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Złodzieje ukradli kilkadziesiąt metrów kolejowej sieci trakcyjnej

Złodzieje ukradli kilkadziesiąt metrów kolejowej sieci trakcyjnej. Mieli szczęście ponieważ instalacja nie była podpięta jeszcze pod wysokie napięcie. Gdyby była, przestępcy przy jej ściąganiu nie mieliby szans na przeżycie, ponieważ w sieci napięcie wynosi 3 000 V. 

Jak informuje PKP Energetyka do kradzieży doszło 6 kwietnia. Zginął przewód jezdny o długości około 55 mb na szlaku linii nr 278 na odcinku Węgliniec – Pieńsk.

Linia kolejowa z Węglińca do Zgorzelca jest ostatnim, niezelektryfikowanym odcinkiem magistrali kolejowej E 30, głównej trasy, biegnącej w południowej części kraju, ze wschodu na zachód. Łączy ona ważne ośrodki w kraju – Kraków, Okręg Górnośląski, Wrocław – i zapewnia łączność w przewozach międzynarodowych.

Od 11 marca wywieszana jest już sieć trakcyjna na torem nr 1. Prace te potrwają do 23 kwietnia i następnie będą prowadzone roboty w torze nr 2. Wcześniej dla tej fazy prac na całym szlaku zamontowano odpowiednie konstrukcje wsporcze – w tym zabudowano 920 słupów oraz 54 bramek – na których wywieszona została sieć. Wszystkie prace prowadzone są przy utrzymaniu ruchu pociągów na sąsiednim torze.

Istotnym elementem prowadzonej inwestycji jest budowa dwóch nowych podstacji trakcyjnych w Pieńsku i Zgorzelcu, które maja zapewnić odpowiednie zasilanie dla elektryfikowanego szlaku. Zakończono już budowę budynków i przystąpiono do przygotowania obiektów na wprowadzenie kabli i zamontowania wyposażenia. Na ukończeniu są prace związane z budową linii zasilających i zasilaczy.

Autor:/Red./ 24jgora.pl

Leave a Reply