Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Zgroza na drogach miejskich w Lubaniu

Jak dotąd samorząd Lubania nie może uporać się z pozimową naprawą dróg miejskich. Ulica Główna, Mostowa, Gazowa czy Izerska, to tylko niektóre z dróg, które wymagają bardzo pilnej naprawy.

Choć o zimie już wszyscy powoli zapominamy, to część ulic w Lubaniu, zwłaszcza kierowcom, o tej, na szczęście przeszłej porze roku zapomnieć nie daje. Uszkodzone w wyniku mrozów i roztopów śniegu miejskie drogi są w bardzo złym stanie technicznym. A remontu, który w takich przypadkach, zobowiązany jest dokonać właściciel czyli w tym wypadku Gmina Miejska Lubań, jak nie było tak nie ma

-Burmistrz Arkadiusz Słowiński, dla nas mieszkańców ulicy Głównej nie ma chyba litości. Tutaj jak pan widzi jest dziura na dziurze, jak w szwjacarskim serze,  a na remont tej naszej ulicy, ba choćby na zwykły fifting doczekać się nie możemymówi rozgoryczony Pan Zbigniew, kierowca i mieszkaniec ul. Głównej w Lubaniu, która niewątpliwie jest w najgorszym stanie ze wszystkich miejskich traktów.

Pan Zbyszek niestety ma rację. Sprawdziliśmy. Ulica główna to tak naprawde jedna wielka dziura. Na półtorakilometrowej drodze, łączącej ul. Różaną z ul. Jeleniogórską, próżno szukać miejsca gdzie nia ma dziur.

Ale to nie jedyny dziurawy trakt w mieście. Bowiem podobnie jak na Głównej, dziuray w jezdni są na ul. Izerskiej, Mostowej, Gazowej. Jazda tymi drogami spędza zapewne sen z powiek kierowcom, którzy nimi muszą jeździć.

Ale jak wynika z naszych informacji, miasto ogłosiło przetagr na “łatanie” miejskich dróg. Wiec jest światełko w tunelu, że prace rozpoczną się w czerwcu.

A tak dla porównania. Starostwo Powiatowe w Lubaniu naprawiało swoje trakty po zimie już pod koniec lutego i w miesiącu marcu. Dlaczego więc władze Lubania to zadanie będą realizować dopiero teraz?

Autor: Red.

Poniżej galeria zdjęć z poszczególnych ulic:

Ulica Główna:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulica Izerska:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulica Robotnicza:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulica Mostowa:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulica Gazowa:

2 komentarze Zgroza na drogach miejskich w Lubaniu

  • powiernik

    Prace rozpoczną się w czerwcu. Aha. Ciekawe ile do tego czasu uszkodzeń zawieszenia, opon, felg i czego tam jeszcze w samochodach. Nie mówiąc o podniesionej adrenalinie i związanych z tym stanów przedzawałowych u kierowców.
    Kto za to zapłaci?

  • Witek50

    Fabryczna osiedle przed domem burmistrza dywanik jak na stole, niżej dziura na dziurze.Tu powinno być bezpiecznie bo jest szkoła.Ta ulica nie ma podbudowy, asfalt wylany na piasku a mimo to ktoś wydał pozwolenie na poruszanie się tą ulicą ciężkich pojazdów.