HomeAnonseMilosz Zeman prezydentem Czech

Komentarze

Milosz Zeman prezydentem Czech — 4 komentarze

 1. Jaki związek ma ten news z Lubaniem i okolicami? Rozumiem, że w rejonie nie dzieje się zbyt wiele no ale co kogo obchodzą Czechy na stronie o Lubaniu?

 2. A to mnie Pan zadziwił tym pytaniem. Od Lubania jest w linii prostej kilkanaście kilometrów do Czech. W pierwszych wyborach bezpośrednich wybrali prezydenta swego kraju o rodowodzie lewicowym. Myślę, że to jest bardzo istotne, szczególnie dla społeczności lokalnych w czasie gdy granice zostały otwarte. Warto ich bacznie obserwować. Bezrobocie wzrosło u nich z 5 do 8%, a kolei nie trzeba rewitalizować bo pociągi jeżdżą po torach bez przerwy itd.
  Zamiast szukać egzotycznych aliansów wystarczy się trochę rozejrzeć w okół i budować nowe więzi gospodarcze i kulturalne…
  Cóż, dla wielu to terra incognita, a szkoda.
  Lubań jako stolica Górnych Łużyc powinna mieć większe aspiracje…

 3. Do WTF? Mnie też zaskoczyło to pytanie… Kogo interesuje ta informacja?? No, na przykład mnie 🙂 Przecież pojawienie się jej właśnie tutaj jest jak najbardziej oczywiste.

  • Pani Aniu, takie postawienie sprawy przez WTF może być podyktowane traktowaniem nas jak bazy danych o Lubaniu. No tak, ale „Przegląd Lubański” dla mnie to coś więcej niż zbiór danych lokalizowany w Lubaniu.

   Ps. Zobowiązałem się, że będę w Bukowcu