Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Zatrzymanie obywatelskie w Lubaniu. Złodziej już w rękach Policji

Zdecydowana reakcja obywatela zakończyła się ujęciem mężczyzny, który w nocy z 5/6 maja br. dokonał kradzieży i włamania do salonu kosmetycznego w Lubaniu. Ponadto w trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że podejrzany ma na swoim koncie także inne kradzieże podczas których zginęły m.in. elektronarzędzia, artykuły spożywcze oraz perfumy. O jego dalszych losach zadecyduje sąd.

W nocy z niedzieli na poniedziałek  (05/06 maja 2019 r.) doszło do kradzieży z włamaniem do pomieszczeń salonu kosmetycznego znajdującego się na terenie Lubania. Sprawca wypchnął okno do salonu a następnie wszedł do środka skąd ukradł kasę fiskalną, terminal płatniczy, pieczątki firmowe oraz preparaty i akcesoria kosmetyczne. Łączną wartość strat pokrzywdzony oszacował na kwotę 20 tysięcy złotych. Pokrzywdzony na „własną rękę” postanowił odszukać sprawcę włamania. Mężczyźni spotkali się na jednej z ulic Lubania gdzie doszło między nimi do awantury.
Na miejsce została wezwana policja. 29- latek mieszkaniec powiatu lubańskiego został zatrzymany celem wyjaśnienia sprawy. Jak ustalili policjanci mężczyzna od lutego br. do dnia zatrzymania trudnił się w przestępczym procederze.  Dokonywał kradzieży elektronarzędzi, perfum oraz artykułów spożywczych w sklepach na terenie miasta Lubania. 29-latek usłyszał 4 zarzuty kradzieży, a także zarzut kradzieży z włamaniem. Do zarzucanych czynów się przyznał. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Autor: st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Leave a Reply