Zabójstwo w Biedrzychowicach

We wsi Biedrzychowice w Gminie Olszyna, 44 – letni mężczyzna taboretem zabił swoją siostrę i ciężko pobił szwagra. Do tragedii doszło w Wielką Sobotę po godzinie trzeciej nad ranem. Sprawca został aresztowany. Grozi mu dożywocie.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić (ani policja, ani prokuratura nie ujawniają szczegółów tej zbrodni) kobieta została przez brata uderzona w głowę ciężkim taboretem, co spowodowało jej śmierć. Sprawca śmierci kobiety, najprawdopodobniej pobił ciężko również swojego szwagra.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze KPP w Lubaniu wstępnie ustalili, że kobieta mogła umrzeć na skutek wcześniejszego pobicia. Na miejsce została wezwana grupa dochodzeniowo – śledcza i prokurator, którzy przez kilka godzin prowadzili tam czynności procesowe informuje st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, rzeczniczka lubańskiej komendy policji.

Śmierć kobiety była najprawdopodobniej wynikiem rodzinnej awantury, do której doszło pomiędzy nią i bratem oraz szwagrem. Dzisiaj tj 18 kwietnia sprawca został aresztowany przez Sąd Rejonowy w Lubaniu. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Autor: PA