Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Za torami w Lubaniu będzie estetyczniej

Chodnik przy ul. Lwóweckiej w Lubaniu zostanie niebawem wyremontowany.

Kilkanaście dni temu PKP PLK zakończyły prace nad wymianą i porządkowaniem ogrodzenia przy torach w Lubaniu w kierunku Węglińca biegnących wzdłuż ulicy Torowej w Lubaniu, a już niebawem mieszkańcy tej części miasta doczekają się również nowego chodnika przy ul. Lwóweckiej.
Znając polskie realia, wydawało się, że pomimo zapowiedzi remont ogrodzenia będzie się ciągnął tygodniami. Jak się jednak okazało, wykonawca z Lwówka był tak solidny, że uporał się z pracami nawet szybciej niż zapowiadał. Trzeba przyznać, że roboty posuwały się systematycznie pomimo czy to upału, czy deszczu. Solidna firma, pracująca na zlecenie PLK wywiązała się z zadania znakomicie, a tym samym wnioski radnych miejskich – Jana Lange i Teresy Kraski, zostały dzięki wsparciu lubańskiego magistratu w tej materii zrealizowane.
Mieszkańcy tej części miasta od dawna zabiegali też o nowy chodnik przy ul.Lwóweckiej. I wreszcie jest dla nich dobra wiadomość. 24 sierpnia rozstrzygnięty został przetarg, który wygrała Firma Ale Sp. z o.o. z Pisarzowic. Jej zadaniem będzie nie tylko przebudowa tego traktu, ale też wybudowanie nowych alejek na skwerze przy ul.Łącznej oraz przebudowanie chodnika wraz z parkingiem przy ul.Kazimierza Wielkiego. Całość prac zakończy się 27 października.

Nowe ogrodzenie torów przy. ul. Torowej w Lubaniu wygląda imponująco.

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor:ZL