Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Z siekierą na właściciela sklepu

30 – latek zaatakował właściciela sklepu siekierą. Porąbał mężczyźnie nogi za to, że przedsiębiorca kilka minut wcześniej wyprosił go ze sklepu za palenie papierosów i chamskie zachowanie.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Warta Bolesławiecka właściciel punktu handlowego został zaatakowany siekierą. Na miejscu mundurowi ustalili, że pokrzywdzony podczas zamykania sklepu został zaatakowany siekierą przez mężczyznę, którego chwilę wcześniej wyprosił ze środka , ponieważ ten zapalił papierosa.

Poważnie ranny właściciel sklepu został zabrany do szpitala z ranami podudzia, a kilku policjantów natychmiast ruszyło w teren, aby na podstawie rysopisu ustalić i zatrzymać napastnika. Jeden z patroli zauważył mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Po pieszym pościgu 30-letni mieszkaniec gminy Warta Bolesławiecka został zatrzymany. Podejrzany był agresywny.

Ustalono, że wobec mężczyzny toczy się już inne postępowanie w związku z groźbami karalnymi, które kierował w sierpniu br. wobec jednego z mieszkańców Bolesławca.

Na podstawie zebranego materiału bandyta usłyszał już zarzuty i na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, sąd postanowił o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: Red

Leave a Reply