Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Z nożem na ochroniarza

Dzisiaj (11.09) wczesnym popołudniem w jednym z dyskontów spożywczych na terenie Lubania, młody mężczyzna napadł z nożem i ranił pracownika ochrony sklepu. Sprawca jest już w rękach policji.

Do zdarzenia doszło około godziny 13 w dyskoncie “Biedronka” w Lubaniu przy ulicy Dąbrowskiego. 20 – letni mężczyzna wszedł do sklepu gdzie spokojnie zjadł sobie pączka. Kiedy próbował wyjść, pracownik ochrony sklepu zwrócił mu uwagę że za zjedzone pieczywo musi zapłacić. Wówczas 20 – latek rzucił się na ochroniarza, wyciągnął nóż i ranił mężczyznę w bark po czym próbował uciekać, ale ranny ochroniarz zdołał go powstrzymać. Na miejsce wezwano policję, która zatrzymała sprawcę napadu.

Okazało się że “nożownik” już nie raz szarpała się z ochroną różnych sklepów w mieście i niejednokrotnie kradł z nich różne towary.

-Sprawca to około 20 – letni mieszkaniec miasta, znany funkcjonariuszom KPP w Lubaniu z różnego rodzaju wykroczeń i incydentów. Mężczyzna próbował wyjść ze sklepu nie uiszczając należności za zabrany towar. Ranił pracownika ochrony ostrym narzędziem w ramię. Ranny ochroniarz został przewieziony do lubańskiego szpitala mówi rzecznik lubańskiej komendy policji asp. Magdalena Juźwicka.

Nożownikowi grozić może teraz nawet 10 lat więzienia.