Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Wypadek na obwodnicy Lubania

wypadek4 Jedna osoba z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, po tym jak na obwodnicy Lubania uderzyły w siebie dwa samochody osobowe.

Wczoraj na lubańskiej obwodnicy, na skrzyżowaniu w okolicach Kauflandu i Motelu Łużyckiego doszło do kolejnej kolizji, w której udział brały dwa samochody osobowe. W wyniku tego zderzenia, kierująca Fiatem Uno kobieta z obrażeniami ciała została karetką pogotowia odwieziona do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowcy Forda Fiesty i jego pasażerce nic się nie stało. Miejsce wypadku zabezpieczyli lubańscy strażacy. Przyczyny tego zdarzenia wyjaśnia policja.

Na tym skrzyżowaniu nie ma sygnalizacji świetlnej, co bardzo utrudnia kierowcom życie, a samo skrzyżowanie jest niezwykle ruchliwe. Niestety jak dotąd apele do drogowców o wybudowanie sygnalizacji lub ronda na niewiele się zdały. W miejscu tym bardzo często dochodzi do kolizji i wypadków. Jedyne co zrobiono w ciągu ostatnich kilku lat, to montaż sygnalizacji przy okolicznych przejściach dla pieszych.

Red.

 

wypadek4 wypadek1 wypadek2 wypadek3

6 komentarzy Wypadek na obwodnicy Lubania

 • Janusz Skowroński

  W kadencji 2002-2006, kiedy byłem radnym Rady Powiatu Lubańskiego, temat bezpieczeństwa na obwodnicy był przedmiotem obrad. Podnosiłem już wówczas i poprawę bezpieczeństwa na owym niebezpiecznym skrzyżowaniu jak i “światła wciskane żądanie”, które należało ustawić na przejściu przy kościele św. Jadwigi Śląskiej. Niestety, zaproszony na sesję czołowy “specjalista” od inżynierii ruchu drogowego z Zarządu Dróg uznał to za fanaberię a jedynym jego pomysłem było malowane “zwężenie” jezdni z dwóch do jednego pasa powyżej newralgicznego skrzyżowania. Chciałbym dziś aby ów “spec” od inżynierii ruchu ujawnił się i za swą “mądrość” poniósł konsekwencje (nazwisko pewnie można ustalić, wystarczy sięgnąć do protokołów z obrad). Pomysł przerodził się w polityczny, jak większość za czasów starosty Żełobowskiego wówczas i upadł, tylko dlatego, że nie wymyśliło go rządzące w radzie SLD. No cóż, rozum nie zawsze wygrywa z polityką…
  Później pojawiał się inny pomysł – rondo w tym miejscu. Także upadł, dlaczego – nie wiem? Zgorzelec w międzyczasie “dorobił się” aż dwóch na tej newralgicznej trasie. I rozwiązał temat. Przejazd jest wolniejszy, ale bezpieczny.
  Może – panowie starostowie lubańscy Czarnecki i Rowiński, którzy na to macie wpływ – pora wrócić do tematu i go wreszcie rozwiązać? W innym przypadku będziemy mieli tu nadal regularną kronikę wypadków drogowych, bo miejsce jest bardzo niebezpieczne nawet dla miejscowych kierowców. Zaś “parkowanie” na płocie Motelu Łużyckiego do przyjemności nie należy.

 • Jeremi

  Szanowny panie redaktorze(p.Piguła) przepraszam w kwestii bezpieczeństwa pragnę ponownie zapytać ( obiecał pan zasięgnąć informacji )co z ulicą Polną? czy będzie kontynuowany rozpoczęty remont drogi i chodników w tym roku ? czy może w przyszłym roku wyborczym?co postanowili szanowni urzędnicy obiecał pan dowiedzieć się co dalej z ulicą Polną .

  • Sławomir Piguła

   Dzisiaj zadzwonię do burmistrza i się zapytam co z ul. Polną. Myślę, że uda mi się info umieścić po południu, pozdrawiam Sławomir Piguła

  • Sławomir Piguła

   Do Jeremiego.
   Dodzwoniłem się do wiceburmistrza Mariusza Tomiczka i zapytałem o to, czy będzie realizowany w tym roku rozpoczęty remont ul.Polnej. Wiceburmistrz Tomiczek odpowiedział że na chwilę obecną nie ma wiedzy w tej sprawie i żebym pytanie wysłał na jego adres mailowy. Więc tak zrobię i mam nadzieję otrzymać odpowiedź w ciągu 14 dni.
   Więc proszę uzbroić się w cierpliwość. Ja również się uzbroję, bo jak się nieoficjalnie dowiedziałem o wszystkie informacje jakie będę chciał uzyskać z lubańskiego magistratu, będę musiał występować drogą oficjalną.

 • Jeremi

  bardzo dziękuję za odpowiedz i pomoc i życzliwe podejście do sprawy
  droga oficjalna brak wiedzy na chwilę obecną czekamy tyle lat to 14 dni jest tak jak sekunda jak już będzie wiedza to proszę cokolwiek napisać

 • iza

  Witam jeśli ktoś wie coś o tym wypadku ,o ludziach poszkodowanych to mogę im pomóc uzyskać odszkodowanie .proszę pisać na maile iza22010@op.pl