Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Wybuch w kamienicy w Leśnej

Najprawdopodobniej wybuch kotła elektrycznego, był przyczyną eksplozji, do której doszło dzisiaj (08.11) w jednej z kamienic w Leśnej. Na chwilę obecną nie ma żadnych ofiar wybuchu.

Do zdarzenia doszło 8 listopada po godzinie 6.00, w kamienicy przy ul. Kochanowskiego w Leśnej. Na miejscu pracują służby oraz prokuratorzy. Mieszkańcy zostali ewakuowani, a straż przeszukuje  gruzowisko.  Jak powiedział na antenie TVN24 młodszy brygadier Andrzej Góralski, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, akcja jest rozwojowa. W kamienicy znajdowało się 14 osób, cztery wciąż są poszukiwane. Trwa przeszukanie gruzowiska. Na miejscu pracują dwie grupy poszukiwawczo-ratownicze, dwa zastępy z psami, 18 zastępów rożnego rodzaju ratowników.

Działania są dynamiczne i dosyć szybko posuwają się do przodu. Kamienica na pierwszy rzut oka wygląda dosyć stabilnie. Niestety w środku nastąpiło zawalenie konstrukcji, dlatego 14 osób które były w budynku były narażone na obrażenia – doprecyzował mł bryg. Góralski.

Na miejscu są też władze samorządowe Gminy Leśna oraz Starosta Lubański. Jak zapewnił Burmistrz Leśnej Mirosław Markiewicz i Satrosta Lubański Walery Czarnecki, wszyscy którzy w jakikolwiek sposób ucierpieli w wyniku wybuchu otrzymają wsparcie i pomoc.

Przyczyny wybuchu wyjaśniają policjanci z KPP w Lubaniu.

Relacja z miejsca zdarzenian (TVN24) : TUTAJ

Leave a Reply