Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Wybierz nową lokalizację kamer monitoringu w Lubaniu

Na Kartingach, a może w parku przy ulicy Kombatantów? Do 15 lutego lubanianie mają możliwość wskazać miejsce, w którym powinna pojawić się nowa kamera monitoringu.

W najbliższym czasie w przestrzeni miejskiej pojawią się cztery dodatkowe kamery. Lokalizacje nie zostały jeszcze wybrane. Samorząd zastanawia się nad umieszczeniem kamer w następujących miejscach:

– ul. Działkowa (Kartingi)
– ul. Kopernika/ul. Fabryczna/Fabryczna Osiedle
– ul. Tkacka/ ul. Rataja/ ul. Graniczna
– ul. Kombatantów/ul. Izerska
– ul. Bankowa/ul. Armii Krajowej
– ul. Leśna

Na Facebooku ruszyło głosowanie, w którym mieszkańcy mogą wyrazić swoje zdanie na temat proponowanych lokalizacji oraz zaproponować własne. Zasady głosowania są proste. Na facebookowym profilu miasta – Lubię Lubań, wystarczy zalajkować zdjęcie konkretnej lokalizacji. Dodatkowe miejsca zgłaszać można w komentarzach.

Propozycja, która zdobędzie najwięcej głosów również zostanie wzięta pod uwagę. W ten sposób o tym gdzie ostatecznie zamontowane zostaną cztery kamery monitoringu zdecydują głosy mieszkańców.

Uwaga! Lokalizacje przedstawione na zdjęciach dotyczą miejsc proponowanych przez samorząd, ale są tylko fotografiami poglądowymi. Nie jest powiedziane, że kamera zostanie zamontowana dokładnie w tym miejscu na danej ulicy. Dodatkowo wśród zdjęć można znaleźć aktualną mapkę monitoringu miejskiego.

Autor: luban.pl

 

2 komentarze Wybierz nową lokalizację kamer monitoringu w Lubaniu

  • Anonim

    Moze na cmentarzu. Kradną jak cholera znicze i kwiaty

  • Ola2

    I co z tego, że w mieście są kamery? “Skrót” z Tęczowej na Pocztę lub odwrotnie jest nagminnie stosowany. Czy straż miejska tego na kamerach nie widzi? Widzi! I co? Nic. A wystarczy jednego strażnika umieścić … na poczcie, który tam wypisywałby mandaty. Bo monitoring to przecież rejestruje. Za dniówkę byłby niezły “utarg” i proceder po kilku dniach ukrócony, gdy rozeszło się po mieście, że tam łapią. Bo takie przechodzenie na skróty to prowokowanie do nieszczęścia.