Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Witold Chojnacki kandydatem na Burmistrza Lubania?

Witold Chojnacki

Czy Witold Chojnacki, pedagog, wieloletni lubański samorządowiec i maratończyk powalczy o fotel Burmistrza Miasta Lubań w nadchodzących wyborach samorządowych? 

Od kilku dni w Lubaniu chodzą słuchy, że kandydatem w przyszłych wyborach na BML będzie Witold Chojnacki. Wczoraj tj. 24 kwietnia Chojnacki w rozmowie z Przeglądem Lubańskim, na pytanie czy wystartuje w jesiennych wyborach samorządowych i będzie ubiegał się o fotel Burmistrza Miasta Lubań odpowiedział:

-Powiem tylko, że nie wykluczam swojego startu w przyszłych wyborach samorządowych. Proszę mi wybaczyć, ale jeszcze jest za wcześnie by o tym mówić – powiedział Witold Chojnacki.

W mieście mówi się nieoficjalnie o również o dwóch innych kandydatach, którzy pretendują do fotela Ojca Miasta – o obecnym Burmistrzu  Lubań Arkadiuszu Słowińskim oraz Henryku Wójciku, przedsiębiorcy i radnym Rady Miejskiej Lubania.

Witold Chojnacki to znany lubański pedagog, samorządowiec i społecznik. Kilkakrotnie był radnym miejskim, gdzie aktywnie pracował w komisjach merytorycznych RM, mi.n pomagając mieszkańcom miasta w ramach swoich kompetencji. Chojnacki na co dzień pracuje jako nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym  w Lubaniu, gdzie prowadzi zajęcia ruchowe i wychowanie fizyczne z dziećmi niepełnosprawnymi. Jego pasją jest bieganie. Jest maratończykiem.

Autor: Red.

 

 

9 komentarzy Witold Chojnacki kandydatem na Burmistrza Lubania?

 • Monika M

  Na mieście się też mówi o jeszcze jednym społeczniku, tym co był Szefem Sztabu WOSP czy jakoś tak. Młodzi widać chcą zmian ale czy to prawda czy plotka to czas pokaże.

 • Agata

  Kandydatura Witolda Chojnackiego to bardzo dobra kandydatura. Osoba dobrze przygotowana merytorycznie i spoza obecnych układów politycznych

 • Romek R

  Bez układów politycznych ? Ale bzdura. Większego układowca Lubań jeszcze nie miał. Zaczynał od Rodzin Katolickich, później był w PIS-ie a gdy Platforma była na topie to ich pokochał. A teraz z kim ? Z jakąś dziwną zbieraniną. Po prosu polityczny kameleon albo panna lekkich obyczajów. Z każdym pójdzie kto coś tylko da. A miasto i społeczeństwo to tak na boku.

  • lubaniak

   Tak? No to co w takim razie powiesz o obecnym przewodniczącym rady miejskiej w Lubaniu. Najpierw był w LKO, później w Platformie Obywatelskiej, a teraz jest razem z Arkiem Słowińskim, największym wrogiem PO. I co powiesz?

  • Robert

   ” Z jakąś dziwną zbieraniną ” – to znaczy z kim, bo w artykule nic na ten temat nie ma.

 • PADRE

  Chojnacki to mimo wszystko dobra kandydatura. Sprawdził się jako radny i ma poukładane w głowie, w przeciwieństwie co do poniektórych. A to że zmieniał barwy? Mało istotne. Z nikim się nie skłócił i nie spalił za sobą mostów, a to najważniejsze. Ludzie go lubią i tyle.

 • Ola2

  I ja też uważam, że powinien wystartować. To bardzo poważna kandydatura. Że w przeszłości z różnymi się układał? A co w tym systemie wyborczym można zrobić w pojedynkę? Bardzo dobrze, że zgłasza się tak wcześnie, przy czym powinien to zrobić samodzielnie nawet nieoficjalnie tj. przed rozpoczęciem kampanii a nie poprzez “chodzą na mieście słuchy”. Bo to mało profesjonalne. O ile pierwsza kadencja Arkadiusza Słowińskiego była daniem mu szansy po odklejeniu od stołka po 16 latach Rowińskiego, o tyle druga kadencja Arkadiusza to strata dla nas wszystkich. Słaby wizerunek, brudne miasto, dziurawe ulice, dziwne zatrudnianie Hałakucia jako frukt polityczny, ciąganie się po sądach z pracownikami, wieczne przesiadywanie w internecie jako podstawowa forma kontaktu – to nie jest to. Owszem były i plusy, trzeba być obiektywną. Ale to za mało aby dać mu po raz trzeci szansę i to aż na kolejne 4 lata. Mogę nie lubić Kaczyńskiego ale jego pomysł na włodarzy samorządowych “z dwuletnią kadencją i wystarczy” jak najbardziej popieram, dla zdrowia psychicznego i nie wypalenia się rządzących. Niestety, burmistrzowsko-urzędniczy układ w mieście należy rozmontować. Czy pan Chojnacki byłby to w stanie zrobić? Nie wiem ale powinien spróbować!

 • Iza Sp.

  Ty Romek za dużo piszesz a najgorzej, że to prawda. Dodam, że jako biedny nauczyciel posiada spory majątek nieruchomości. No ale w końcu był kiedyś dyrektorem MOSiR tylko dlaczego sam zostawił ten stołek po rozmowie z ówczesnym burmistrzem Rowińskim. Ot miłościwy Konrad. Nie zwolnił Witka i pozwolił mu odejść samemu. Bo w innym przypadku nie mógłby być skromnym nauczycielem.

 • lech

  Włodarz ,włodarzem – może być nim nawet- Myszka Miki!! Spójna rada miasta, z priorytetem, celem, marzeniami, “wysportowana”.Rada ,która się nie stresuje na sesjach, która potrafi wejść i wyjść razem, która jest przejrzysta -znaczeniowo ,po to-by w ogólnej kulturze orientować się w tej definicji.

Leave a Reply