Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Wilki koło Lubania!

Jak donoszą użytkownicy Facebooka, w lasach koło Pisarzowic w Gminie Lubań i Wesołówki w Gminie Siekierczyn pojawiły się wilki. Jak piszą internauci, spotkane zwierzęta wyglądały na wystraszone i niepewne.

1 września na Facebooku, natrafiliśmy na taki oto wpis :

“Uwaga! W okolicy lasów Pisarzowice – Wesołówka najprawdopodobniej grasują 4 wilki. 2 rude, 1 duży i 1 mały czarny. Wilki mogą się łatwo przemieścić do lasów w okolicy Zaręby (….).”

Rzeczywiście niewykluczone, że Wilki mogły dotrzeć w okolice Lubania, bowiem przed kilkoma tygodniami pojawiły się już w okolicach Bolesławca, Starej Kamienicy i Jeleniej Góry, gdzie zaatakowały psy. Czy mamy bać się wilków? Leśnicy i myśliwi podkreślają, że wilk unika, boi się człowieka i go nie atakuje. Ale mimo wszystko radzą zachować ostrożność.

-Wilk nie tylko nie przejawia agresji wobec ludzi, ale po prostu nas unika. Prędzej zaatakuje człowieka agresywny pies lub watacha psów, co zresztą się zdarza. Prawdą jest natomiast, że głodne wilki zaatakują, zagryzą i zjedzą inne zwierzę, np, sarnę, owcę lub psa.   – mówi nam pan Stefan, który przez wiele lat był pracownikiem Lasów Państwowych.

Jak się zachować, kiedy spotkamy w lesie wilka? Najlepiej zatrzymać się i zacząć się głośno zachowywać. Krzyknąć, uderzyć kijem w gałąź, próbować spłoszyć. Wilk odejdzie. Jeżeli takie metody go nie odstraszą, może to świadczyć o tym, że zwierzę ma wściekliznę i wtedy może być niebezpieczne.

Osoby – mieszkańcy naszego powiatu, które spotkają na swojej drodze wilka, mogą zgłosić ten fakt w Starostwie Powiatowym w Lubaniu lub w Nadleśnictwie Świeradów Zdrój.

Autor: Red.

 

 

1 comment to Wilki koło Lubania!

  • Bardzo szybkie informacje hahaha wilki w Bolesławcu są już od kilku lat 🙂 a wilki w lubańskim lesie również były już kilka lat temu widziane :p nic nowego 🙂 jest to pisane tylko dla tego bo w telewizji zaczęli o tym mówić