W Polsce powstaje największy park wody w tej części Europy (WIDEO)

60 kilometrów od Warszawy niemiecka spółka WUND rozpoczęła budowę największego w Europie Środkowo-Wschodniej parku wodnego. Suntago Wodny Świat, bo taka nazwę nosi powstający obiekt, będzie kosztował 150 mln euro i będzie dwukrotnie większe od znanego nam, mieszkańcom Dolnego Śląska, podbeberlińskiego parku wodnego Tropical Islands.
Jak podaje radio RMF FM: „Park of Poland ma być największym parkiem rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej i największym zadaszonym aquaparkiem w całej Europie. W podwarszawskim Mszczonowie właśnie ruszyła budowa. Wodny Świat będzie warty 150 milionów euro. Właśnie rozpoczęła się budowa, która ma zakończyć się w przeciągu dwóch lat

Park wody Suntago będzie zlokalizowany ok 60 km od Warszawy, między autostradą A2 i S8, będzie zajmował około 20 hektarów, znajdzie się w nim trzydzieści zjeżdżalni o łącznej długości 3,2 kilometra, a także łaźnie termalne, baseny mineralne, sztuczne jezioro imitujące morze, kompleks spa oraz ok 20 różnego rodzaju saun, a także restauracje, bary, sklepy i hotel.

Inwestycję prowadzi niemiecka spółka Unternehmensgruppe WUND, która zarządza w Niemczech czterema podobnymi obiektami, w tym największym w Europie krytym basenem z otwieranym dachem Therme Erding w mieście Erding koło Monachium. To właśnie na nim ma być wzorowany obiekt w Mszczonowie. Suntago ma być największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie. Codziennie będzie w stanie przyjąć 15 tysięcy osób.