Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

W Lubaniu rusza Uniwersytet Trzeciego Wieku

4 stycznia w Sali Lustrzanej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu, odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu. Inaugurację roku akademickiego zaplanowano na 26 stycznia. W zajęciach weźmie udział blisko setka studentów.

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapoznali się ze szczegółowym planem działań na rok akademicki 2018 oraz wewnętrznym regulaminem określającym cele, zadania i zasady funkcjonowania studiów. Tegoroczna edycja UTW zgromadziła blisko 100 słuchaczy z terenu miasta Lubań, którzy w ramach zadań programowych realizować będą m.in wykłady z dziedziny psychologii, zajęć gimnastyki ogólnousprawniającej, jogi, komputerowego „ABC”, warsztatów rękodzieła, wyjść i wyjazdów turystyczno- krajoznawczych.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego odbędzie się w piątek 26 stycznia i rozpocznie się wykładem z psychologii zatytułowanym „Starość nie musi być smutna. Jak dbać o zdrowie psychiczne: trening pozytywnego myślenia, sposoby na poprawę zadowolenia z życia”. Celem wszystkich działań dydaktycznych Uniwersytetu jest przede wszystkim utrzymanie sprawności fizycznej i psychicznej seniorów.

Autor: OWD w Lubaniu