Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Ukrainiec zabił rowerzystkę

Dzisiaj (06.05) na drodze krajowej K30 w okolicach Jałowca koło Lubania, rozpędzony samochód marki Mercedes Sprinter prowadzony przez obywatela Ukrainy, potrącił jadącą w kierunku Olszyny rowerzystkę. Kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło około godziny 15.00. Jadący od strony Olszyny Mercedes, z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn raptownie  zjechał na przeciwległy pas ruchu po którym poruszała się 38 – letnia kobieta i jej syn. Rowerzystka nie miała szans w zderzeniu z rozpędzonym dostawczakiem. Zginęła na miejscu.

Sprawca tłumaczył Policji, że do wypadku doszło z winy rowerzystki, bowiem jego zdaniem to ona jechała jego pasem pod prąd. Pracujący na miejscu funkcjonariusze nie dali wiary Ukraińcowi, ponieważ świadkowie wypadku twierdzili zgodnie, że to Mercedes Sprinter zjechał na pas po którym poruszała się kobieta.

Kierowca Mercedesa mieszka kilka lat w Polsce. W chwili wypadku był trzeźwy, ale zostanie również zbadany pod kątem obecności w jego organiźmie narkotyków. Do czasu wyjaśnienia przyczyn wypadku, Ukrainiec najprawdopodobniej pozostanie w areszcie.

Droga nadal jest zamknięta. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo – śledcza i prokurator. Policja kieruje na objazdy przez Jałowiec i Kościelnik.

Autor: Red.

 

3 komentarze Ukrainiec zabił rowerzystkę

Leave a Reply