Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Ukradł, został złapany, znieważył policjanta

Sąd aresztował na 2 miesiące złodzieja, który okradał na niewielkie kwoty sklepy w Gryfowie Śląskim, czyniąc sobie z tego procederu źródło dochodu. Mężczyzna myślał, że kradzieże ujdą mu płazem. Miał jednak pecha, bowiem po jednej z nich został zatrzymany przez policjanta.

Mężczyzna w okresie od czerwca do lipca br., wielokrotnie dokonywał kradzieży w różnych sklepach w Gryfowie Śląskim. 26 czerwca został zauważony przez będącego poza służbą policjanta – dyżurnego Komisariatu Policji Gryfowie Śląskim, kiedy wracał z kradzieży alkoholu w jednym ze sklepów. Wówczas funkcjonariusz podjął w stosunku do sprawcy interwencję, wzywając na pomoc patrol. W trakcie interwencji policjant został wielokrotnie znieważony przez 21 – latka. Ostatecznie policjantowi udało się odzyskać skradziony ze sklepu alkohol a sprawcę zatrzymać. 

Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim, nie miał litości dla złodzieja, który okazał się mieszkańcem Gryfowa Śl. i  zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy

Jednocześnie warto nadmienić, iż sprawca z drobnych kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu. Niestety mylił się, że ujdzie mu to płazem. Teraz grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

Autor: PA