Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Trzy osoby nie żyją! Czy wypiły zatruty alkohol? – AKTUALIZACJA

Trzy osoby poniosły śmierć najprawdopodobniej w wyniku wypicia alkoholu niewidomego pochodzenia, który nie nadawał się do spożycia. Skąd mieli alkohol? Czy mógł być zatruty? To wyjaśnia Policja pod nadzorem Prokuratury.

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek 12 kwietnia około godziny 14.00. W jednym z mieszkań przy ulicy Warszawskiej w Zgorzelcu znaleziono dwie martwe osoby – mężczyznę i kobietę oraz jedną osobę nieprzytomną – również kobietę, którą natychmiast przewieziono do tamtejszego Szpitala Powiatowego. Niestety nie udało się jej uratować. Kobieta zmarła. Policja nie udziela w tej sprawie żadnych szczegółowych informacji.

W jednym z mieszkań na terenie miasta zostały znalezione dwa ciała. Dodatkowo, jedna osoba została przewieziona do szpitala. Obecnie pod nadzorem prokuratora pracuje policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Wyjaśniane są wszystkie okoliczności zdarzenia, w tym m.in. czy zgon nastąpił z przyczyn naturalnych, czy też w innych okolicznościachpoinformowała Oficer Prasowa KPP w Zgorzelcu, podkom. Agnieszka Goguł.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że osoby te wcześniej spożywały alkohol niewiadomego pochodzenia, który nie nadawał się do spożycia lub był zatruty i to mogło być bezpośrednią przyczyną śmierci dwóch kobiet i jednego mężczyzny.

Wszystkie okoliczności zgonu zmarłych osób wyjaśnia Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu, pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Rejonowej.

Aktualizacja (15.04.2018 r.)

Służby potwierdziły, że zmarłe osoby przed śmiercią spożywały glikol etylenowy, który jest śmiertelnie niebezpieczną trującą substancją chemiczną. Jest bezbarwny, ma słodkawy smak i początkowo daje objawy upojenia alkoholowego. Nieudzielenie szybkiej pomocy osobie po spożyciu glikolu, prowadzi do jej śmierci w ciągu kilkudziesięciu minut po jego spożyciu.

Autor: PA

 

Leave a Reply