Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Trzy kolizje, dziesięć odebranych dowodów i kierowcy po narkotykach

W czasie ostatniego długiego, weekendu lubańscy policjanci przeprowadzili 374 kontroli drogowych, podczas których zatrzymali 10 dowód rejestracyjnych. Mundurowi zatrzymali również kierowców, którzy prowadzili samochody pod wpływem środków odurzających.

Tegoroczna akcja “Znicz 2019” rozpoczęła się w czwartek 31 października i trwał do niedzieli 3 listopada. Działania policjantów z powiatu lubańskiego w tych dniach, głównie miały charakter pomocowy w zakresie udzielania wszystkim uczestnikom ruchu drogowego daleko idącego wsparcia, zarówno w przekazie informacyjnym, jak też w bezpiecznym dotarciu do nekropoli i samego poruszania się przy nich. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością ruchu w newralgicznym Dniu Wszystkich Świętych, który minął spokojnie.

W Dniu Wszystkich Świętych policjanci ruchu drogowego, prewencji oraz pionu kryminalnego wspólnie z innymi służbami czuwali nad zapewnieniem bezpieczeństwa w rejonach cmentarzy, do których tłumnie udawali się mieszkańcy odwiedzający groby najbliższych. Funkcjonariusze prowadzili także na drogach powiatu działania kontrolne eliminując z ruchu kierujących, którzy nie stosują się do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa, sprawdzając stan trzeźwości uczestników ruchu drogowego.

W trakcie prowadzonej akcji “ZNICZ 2019” lubańscy policjanci przeprowadzili 102 kontrole drogowe, wylegitymowali 374 osoby, ujawnili 47 wykroczeń, gdzie kierujący nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego oraz zatrzymano 10 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.

Niestety mimo apeli o rozwagę na drodze, znalazło się 3 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swojego pojazdów pod wpływem środków odurzających.

Na terenie powiatu lubańskiego doszło również do 3 kolizji drogowych:

– w Lubaniu na ul. Jana Pawła II, kierujący pojazdem m-ki Mercedes Viano nie zachował należytej odległości od pojazdu poruszającego się przed nim i najechał na jego tył,

– w Lubaniu na ul. Zgorzeleckiej kierujący pojazdem VW Caddy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem Fiat ,

– natomiast w Świeradowie Zdrój kierujący pojazdem m-ki VW Golf najechał na przebiegającego przez jezdnie dzika. Żadna z osób uczestniczących w.w zdarzeniach drogowych nie ucierpiała. Należy pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców, dlatego apelujemy o rozwagę, a przede wszystkim, by nie siadać za kółkiem pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających.

Autor: asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Leave a Reply