HomeLubańTrudne Wybory

Komentarze

Trudne Wybory — 29 komentarzy

 1. Ten poprzedni mój post jest tylko do Waszej wiadomości. Nie zamieszczajcie go. Zastanawiam się tylko, dlaczego tak postąpiliście w stosunku do tej osoby, w stosunku do innych wpisy nie są usuwane, traktujecie je jako tzw. krytykę. Tamte też były krytyką. Jeśli startuje do Parlamenu Europejskiego powinna się z tym liczyć.

  • Wynika to ze szczególnego trybu ochrony wizerunku w trybie wyborczym. Nie chcemy stwarzać pretekstu do dyskusji w ławach sądowych, a niektórym komentującym jakby na tym zależało.
   Co do usuwania wpisów to raczej tego nie robimy, chyba że jak w tym przypadku, o którym otwarcie informujemy. Zazwyczaj ograniczmy się do widocznej […] ingerencji w drażliwy tekst.

 2. Tryb wyborczy ma swoje uwarunkowania prawne. Decyzja admina słuszna, tym bardziej, że już w Kraju zalewa się sądami wnioskami o naruszalność dóbr osobistych. Z drugiej strony widać, jak forsowana polityka przez lata, co do wizerunku klasy decydenckiej jest niejako przejmowana na dole i utrwalony obraz z automatu staje się wypadkową starej, zgnuśniałej sekty. Dziwić zatem się należy, że ktoś z Naszej ziemi zaryzykował i podjął się wyzwaniu, reprezentując Region Lubański a co za tym idzie marketingowo słusznie, zaczyna być „przeszkodą”! W tym aspekcie – już na starcie-okazuje się, że dana Nam możliwość zmian i forsowania słusznych wartości, triumf swój lokuje w internetowych spamach, co w istocie jest dziś “Ceremonią prawdy”. Prawdą jest również, że decyzja o kandydowaniu wykracza poza obszar Naszej percepcji pewnej konsekwencji, co w Tym rejonie jest odniesieniem do braku tegoż.
  Wybory do EU są swoistym wykazem emocji, nastawienia do rzeczywistości. Proszę popatrzeć kto wybiera się Brukseli z elit krajowych? kto ucieka i zastawia Państwo do całkowitego wyrżnięcia?

  • Myślę, że wiele osób nie docenia aktów prawnych stanowionych przez UE. Mają one duży wpływ na polską gospodarkę (np. koszty emisji CO2). O tym jakie są dla Polski te akty prawne decydują właśnie posłowie do PE, oczywiście jak chcą.

 3. Mam dyskomfort z powodu tego, że nie można się wypowiadać konkretnie na temat startującej, przecież ma możliwość oddać sprawy do sądu. Jest “oburzona” jeździ samochodem oklejonym “Oburzonymi”, może ktoś jest oburzony na jej działania. Przecież politykiem nie jest od dziś. Ja rozumiem lokalny patriotyzm, ale tym sposobem sytuacja jest taka, że ludzie boją się wypowiadać. Ochrona ochroną, ale wyborcy powinni wiedzieć jak najwięcej. Np. pod artykułem „Poseł w Lubaniu” „Jan” zamieścił informację i podał link gdzie jest opisane jak poseł skutecznie bronił swojej żony. To nie zostało wymoderowane a poseł również startuje do Parlamentu Europejskiego. Pomimo, że nie postawiono mu zarzutów, czyli jest niewinny to „Jan” zamieścił to. Pan Hardziej dołożył w tym temacie. I co… i nic. Wszyscy czytają. Stawia to posła w bardzo złym świetle. Wydaje mi się, że nie traktujecie wszystkich jednakowo. „(…) Naszą ideą było informować, a nie użyczać naszych łamów do walki wyborczej (…)” Różne miary tego samego problemu?

  • Właśnie o tym jest mój artykuł. W dobrej wierze zezwalaliśmy na wszelkie komentarze, nawet te krytyczne, jednakże pewna granica tolerancji została przekroczona i teraz „wrażliwe teksty wyborcze” pozbawione będą możliwości bezpośredniego komentowania. To nie brak konsekwencji, ale przemyślana zmiana.
   Pozdrawiam
   Ps. Też mam dyskomfort z powodu tego co się stało.

 4. Czyli rozumiem, że wypowiedzi “Jana” oraz pana Hardzieja będą skasowane?

 5. Rozumiem, że to sama zainteresowana wnioskowała o zamknięcie możliwości komentowania pod art. “Ewa Gutek wystartuje w eurowyborach”. Nawet już nie o usunięcie wpisów konkretnie w jej odczuciu “obraźliwych” tylko wszysko zamknąć. Nie można dyskutować! No to gratuluję. Przecież mogła odpisać na te posty, jest przecież inteligentana. Pisuje na różnych portalach. Takie traktowanie wyborców podczas kampani wyborczej? Trzeba do wyborców wyjść i rozmawiać z nimi. To ja mam na tę kandydatkę głosować tylko dlatego, bo jest z Lubania?

  • W tym miejscu intuicja Panią zawiodła, było inaczej.

 6. Wolę więcej nie pisać. Boję się trybu przedwyborczego. Dobry bat na zamykanie wypowiedzi. Nie jest to zachęta do wyborów. Informacja jest prosta. Nie chcę by moje wypowiedzi zostały odebrane jako o charakterze konfrontacyjnym.

  • Ależ Pani Alu, Pani słowa są miłe i nikogo nie obrażają. Pani wewnętrzny świat może daleki jest od ideału, ale niewiele ma wspólnego z brutalną rzeczywistością. Nie jest moim celem wyprowadzać Pani z tego swoistego elizjum. Słowo konfrontacja należy raczej rozumieć dosłownie. Na miłość boską, jak Pani jako anonim może być konfrontacyjna?

 7. No to już nie rozumiem. W przypadku wpisów pod “Poseł w Lubaniu” sam zainteresowany (Poseł) musi wnioskować o usunięcie wpisów a tu sami zamknęliście możliwość dyskusji? Bez wniosku zainteresowanej?

  • Po prostu Pani nie widziała wszystkich komentarzy. Jak wcześniej wspomniałem naszym zdaniem sprawy przekroczyły pewne granice i postanowiliśmy jak w temacie. W opisywanym przez Panią przypadku poziom dyskusji, naszym zdaniem, nie przekroczył tego poziomu który można by nazwać pomówieniem.
   Pozdrawiam

 8. 🙂 jeszcze nie umarłam, wiem wiem, napisał Pan “swoistego elizjum” 🙂 zatem dobra dusza jeszcze żyjąca. Dzięki za dobrą duszę żyjącą w świecie wiecznej szczęśliwości i wiosny 🙂 Myślę, że żyję w świecie ułudy.

  • Gdyby ludzie nie żyli ułudą to frekwencja wyborcza wynosiła by ponad 90%.

 9. a ja i tak zostaje przy swoim zdaniu, ze pani kandydatka do europarlamentu powinna pozostac na swoim stanowisku… uff to chyba nie podlega procesowi o zniesławinie

  • Oczywiście ma Pani niezbywalne prawo do swego zdania, co więcej może Pani je wyartykułować podczas głosowania. Chyba PL nie serwuje Pani jakiejś indoktrynacji?

 10. Wbrew pozorom chodzę na wybory, mało tego głosuję i moje głosy są ważne w momencie wrzucania w/w do urny. 🙂 co znimi potem … w ułudzie łudzę się, że takie pozostają 😉

  • System wyborów oraz ordynacja jest tak skonstruowana, że nawet kampania wyborcza jest niepotrzebna. I tak wiadomo, że minister który niebotycznie zadłużył Polskę zostanie wybrany do PE głosami „zadowolonego społeczeństwa”. Proszę mi wierzyć, nic w urnach nie trzeba „mieszać”. Przy małej frekwencji wynik jest przesądzony.

 11. Aby skrócić niektórych męki. Dolny Śląsk i Opolskie dają pięć mandatów do wzięcia. Podział będzie następujący 2 dla PiS, 2 dla PO (niestety) i 1 dla SLD. Pani Gutek w tych wyborach to absolutne tło. Kandydat, który będzie odnotowany wyłącznie statystycznie.
  Zgadzam się z ALA. Jeżeli jedynym powodem do tego aby na nią zagłosować jest to że pochodzi z Lubania to ręce opadają. Nie mówiąc o innych częściach ciała.

  • Skoro już robimy giełdę to moim zdaniem pewne jest po jednym dla PO, PiS i SLD. Pozostałe 2 są cały czas w grze, jest zatem o co walczyć co jak widać się dzieje. Czarny koń to Gowin, bo to nie PO, ale i PO. Pani Lidia dzięki tytanicznej pracy ma u mnie 100%.

 12. Panie Andrzeju blokując komentarze dotyczące kandydatki Ewy doprowadził Pan do precedensu. Wierzę , że blokował Pan będzie bieżące stawiające w złym świetle komentarze dotyczące Włodarzy naszego Miasta. Wierzę, że zachowa Pan się podobnie na jesień w trakcie trwania kampanii samorządowej. Wierzę.

  • Co prawda kiedyś harcerze, a nawet zuchy mieli u boku przypiętą finkę, ale istniała umiejętność i odpowiedzialność obchodzenia się z tym narzędziem. Dzisiaj zaczynam wątpić w te nawyki, jak widzę co starsi wyprawiają z anonimową wolnością słowa. Totalny brak odpowiedzialności i wyobraźni – rządzą głównie emocje. Niestety wybory i emocje ni jak nie dadzą się pogodzić. Czy zmieni się to do jesieni – chyba nie, zatem sądzę, że Pana wiara ma uzasadnienie.

 13. Kenaj5 zobacz jak głosowali koledzy i koleżanki z partii z której startowałaś:
  http://www.wykop.pl/ramka/1445433/pieciu-polskich-europoslow-zaglosowalo-przeciwko-interesom-polski/
  Widzę, że zatrzymany TIR pełen wiadra pomyj zabolał, ale jak to mówią nie atakuje się jedynie bylejakich.
  Te krzyki o brak odpowiedzi Pani Gutek są żałosne, bo niby na co ma odpowiadać?! Bardzo dobrze Pani Ewo, bo jest jedna naczelna zasada:
  Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem…
  A może podsumujemy osiągnięcia tych co kończą kadencję. Pani kenaj5, pani Ala- tych z SLD i PiS, czy PO?

  • Dobre. Janie, tak normalnie to ludzie się nie wypowiadają, nie mają zdania, barany. Wypowiadają się ci partyjni. Zejdźcie na ziemię Janie.
   Panie Andrzeju, czytałam wszystkie wpisy, które pojawiły się pod tamtym zamkniętym art. nie widziałam tam TIR-a pomyj. To normalnie dzieje się na scenie politycznej. Wszyscy już przywykli.
   Na jakie pytanie odpowiedzieć Janie? Chociażby na takie jak tam z językami obcymi, czym chce się kandydatka zajmować w PE oraz na wiele innych. Dziękuję za epitet “idiota”. Nie trzeba być zagorzałym czytelnikiem PL, by wiedzieć kim jest Jan. Jeszcze raz gratuluję. Teraz to już napewno nie zagłosuję na panią pani Ewo Gutek. Dziękuję.

 14. Ewa Gutek do PE? Czy ktoś tu się nie pomylił? Arogancka pseudopolityk, która ludzi ma za ZERA, która podszywa się pod kilka kont próbując wmówić wszystkim swoją świętość, która założyła czapeczkę SP z nadzieją, że ludzie może zaczną łykać jej dyrdymały. NIE, pani Ewo Gutek, nie zagłosuję na panią, zatraciła się pani. Również dziękuję.

  »
  Teraz ewcia, wcześniej johan, proszę się zdecydować
  Moderator