HomeAnonse“Szpital leśny AK 665” – Książka o partyzanckiej działalności doktora Lucjana Kopcia

Komentarze

“Szpital leśny AK 665” – Książka o partyzanckiej działalności doktora Lucjana Kopcia — 6 komentarzy

 1. Prelegenci na zamkowych spotkaniach pewnie ci sami co zawsze 🙂
  Idę o zakład że J. Skowroński opowie o tym partyzancie co zamieszkał w Lubaniu, potem P. Kucznir uraczy kolejną opowiastką o zamku Czochą, a może jeszcze Ł. Tekiela coś o wykopaliskach w Lubaniu, J. Ludowski o rozbitych samolotach z bitwy lubańskiej albo J. Kulczycki o tej bitwie. Byłem blisko szanowny Januszu? Zgadłem? Odgrzewamy kotlety? Tylko kogo spoza powiatu lubańskiego interesuje Lubań a kto z miejscowych chce słuchać wciąż tego samego?

  • Dla jednych historia to „odgrzewany kotlet” dla innych to coś więcej – to odkrywanie i poszukiwanie tożsamości. Ostatnio przygotowywałem relację z Nocy Muzeów z Januszem Skowrońskim w roli prelegenta. Był tłum i wielu na to spotkanie przyjechało z daleka.

  • Tak się składa, że teksty historyczne autorstwa Jarosława Ludowskiego, Janusza Skowrońskiego, Janusza Kulczyckiego i Zbyszka Madurowicza, bo tych autorów publikujemy, są jednymi z najlepiej czytanych w naszym serwisie. To kilkadziesiąt tysięcy odsłon w roku, wiec jak widać zainteresowanie jest ogromne i proszę mi wierzyć że chodzi nie tylko od czytelników z Powiatu Lubańskiego. Więc po co te uszczypliwości wobec autorów? Mają taką pasję, lubią to co robią, charakteryzują się dobrym i czytelnym piórem. Uważam, że należy im się wsparcie i my im takiego wsparcia udzielamy m.in. obejmując patronaty medialne nad organizowanymi przez Nich wydarzeniami, publikacjami itp, ale przede wszystkim udostępniając Im nasze łamy.

 2. Szanowna Pani Grażyno!
  Wystąpień P. Kucznira, J. Kulczyckiego i mojego nie przewiduje się. Ciekawe, co wygrałbym, gdybym się założył. Są jeszcze inni prelegenci, z różnych stron Polski, którzy mają co przygotować, zapewniam. I nie są to “odgrzewane kotlety” tylko najnowsze badania i ustalenia historyczne, poparte ich ciężką pracą. Tak było i jest zawsze podczas naszych “Spotkań”.

  Informacja z ostatniej chwili:
  zapowiadane na 10.09. IV Zamkowe Spotkania z Historią prawdopodobnie nie odbędą się w tym terminie (z przyczyn niezależnych od Stowarzyszenia “Zamek Czocha”). O nowym terminie poinformujemy.

  Pozdrawiam
  Janusz Skowroński
  prezes Stowarzyszenia “Zamek Czocha”

 3. Panie Andrzeju, co się Pan tak spina? A jak sam Pan poruszył kwestię tłumów na spotkaniu Janusza to nocne zwiedzanie daje tłumy. Czy tłumy były na wykładzie po południu? Jakoś w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Biłgoraj, kiedy odbyła się premiera książki Janusza Skowrońskiego “Szpital Leśny AK 665” na spotkanie z autorem przyszło 15 osób dorosłych i 3 harcerzy 🙂 Tłumy tłumy tłumy

  »
  Prosimy zamieszczać swój nick i e-adres. To taka namiastka honorowej tarczy herbowej, podniesionej przyłbicy. Anonimy cuchną coraz bardziej, zwłaszcza w czasach fake news. Tytułowanie się jedynie numerem IP z czasem jego przydziału to trochę przypomina mi obozowy numer osadzonego – żaden powód do dumy choć identyfikator tożsamy z imieniem.
  Moderator

 4. Ot i problem p. Grażyny sam się rozwiązał. Nikt nikogo nie będzie zanudzał.
  Z tego co pani napisała taki mi się wniosek nasuwa, złota myśl p. Kononowicza (niegdysiejszy kandydat na prezydenta Białegostoku):

  “Najlepiej, żeby nie było niczego” !