I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego w Bolesławcu 
„Pierwszy Ogólniak” to szkoła, która wyzwala i rozwija kreatywność, dostrzega pasje i umiejętności każdego ucznia.  Solidnie przygotowuje do matury i startu na studia. Świadczą o tym od lat wysokie miejsca w rankingach. To miejsce, które ma w sobie magię historii i tętni życiem współczesnym.  I LO  – to najlepszy wybór  dla tych, którzy widzą swoją przyszłość  w uznanych i cenionych zawodach.

Uczniowie I LO w Bolesławcu

Uczniowie I LO w Bolesławcu

II Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Bolesławcu
Wyróżniamy się efektywną pracą:

  • stuprocentowa zdawalność matury pisemnej w 2012 i 2013 roku
  • wysoki wskaźnik EWD
  • szkoła zyskała tytuły: Szkoły z Klasą, Szkoły Bez Przemocy, Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo, Certyfikat Wiarygodnej Szkoły.
  • w klasie matematyczno- chemicznej elementy matematyki, fizyki i chemii będą nauczane w języku angielskim,
  • w klasie matematyczno- fizycznej będą prowadzone zajęcia z architektury i rysunku technicznego, w klasie humanistycznej – elementy edukacji prawnej,
  • posiadamy Interaktywne Centrum Nauki objęte patronatem medialnym miesięcznika „Wiedza i Życie”,
  • osoby niepełnosprawne mogą korzystać z nowo wybudowanej windy,
  • w naszej szkole zawsze czujesz się bezpiecznie – szkoła posiada monitoring oraz system kontroli dostępu- imienne karty umożliwiające dostęp do szkoły,
  • utalentowanym pozwalamy rozwijać pasje i marzenia- własna galeria szkolna im. Michała Twerda jest stworzona dla artystów z naszej szkoły. Wystawy fotografii, malarstwa i rzeźby stały się znakiem rozpoznawczym II Liceum.
„Orlik” w II LO

„Orlik” w II LO

Zespół Szkół Elektronicznych im. I. Domeyki w Bolesławcu
Szkoła kształci w zawodach, które gwarantują pracę na rynku krajowym i europejskim. Szkoła z wieloletnimi tradycjami przełamuje stereotypy, bo uczeń jest naszą najlepszą inwestycją. Praktyki zagraniczne, staże zawodowe, stałe kontakty z pracodawcami otwierają karierę na kierunkach politechnicznych i wyspecjalizowanym rynku pracy. Razem zmienimy świat, tylko w „Elektroniku” uczymy z prędkością światła.

Pracownie Zespołu Szkół Elektronicznych

Pracownie Zespołu Szkół Elektronicznych

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu
DSC_0660eJeśli w życiu kierujesz się pasją i fantazją oraz pragniesz rozwijać swoje talenty, postaw na zawody z przyszłością ! Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych to szkoła z ponad 50-letnią tradycją. Jej atutem jest wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna z uprawnieniami egzaminatorów OKE; nowoczesna baza techno – dydaktyczna; realizacja programów edukacyjnych finansowanych ze środków Unii Europejskiej; zaangażowanie w wolontariat oraz życie kulturalne i społeczne miasta i regionu. Szkoła zapewnia szeroką ofertę zajęć rozwijających uzdolnienia uczniów i przygotowujących do egzaminu maturalnego i potwierdzającego kwalifikacje zawodowe; organizację procesu nauczania w specjalistycznych pracowniach przedmiotowych i komputerowych oraz firmach symulacyjnych; udział uczniów w projektach współpracy międzynarodowej; e – edukację; zajęcia sportowo – rekreacyjne; naukę języków obcych na różnych poziomach zaawansowania; atrakcyjne wycieczki przedmiotowe i turystyczne. Uczniowie ZSOiZ realizują praktyki zawodowe  w nowoczesnych przedsiębiorstwach hotelach i restauracjach w Polsce i zagranicą. Młodzi ludzie  z powodzeniem biorą udział w olimpiadach, konkursach i zawodach, a absolwenci uzyskują bardzo wysokie wyniki na egzaminach zewnętrznych, szczególnie potwierdzających kwalifikacje zawodowe we wszystkich kierunkach kształcenia. Nasi uczniowie

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych

 

Zespół Szkół Handlowych i Usługowych im. J. Kochanowskiego w Bolesławcu
Szkoła z tradycjami. Zatrudnieni w jej nauczyciele dzięki wysokim kwalifikacjom i wieloletniemu doświadczeniu umożliwiają uczniom osiągnięcie sukcesu w postaci zdanych egzaminów: maturalnego i zawodowego oraz zdobycie ciekawego zawodu. Zaletami szkoły są: przyjazny klimat, nowocześnie wyposażone sale lekcyjne, wi-fi dla uczniów, indywidualne szafki dla każdego ucznia oraz szeroka gama zajęć pozalekcyjnych. Każdy w naszej szkole czuje się bezpiecznie dzięki  kartom umożliwiającym wejście do szkoły i sprawnie działającemu monitoringowi.

Uczennice Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych

Uczennice Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych

Zespół Szkół Mechanicznych im. L. Waryńskiego w Bolesławcu
DSC_0609eSzkoła kształci w znanych i poszukiwanych na rynku pracy zawodach. Nowo otwarte  warsztaty i pracownie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt dają uczniom nowe możliwość kształcenia. Wiedza którą zdobywają w trakcie nauki jak również kurs spawacza i kurs prawo jazdy kat. B, umiejętności z zakresu programowania obrabiarek sterowanych numerycznie i robotyki zapewniają im stabilną przyszłość, a absolwenci szkoły to specjaliści i fachowcy cenieni w wielu dziedzinach przemysłu.

 

Zespół Szkół Mechanicznych - Warsztaty

Zespół Szkół Mechanicznych – Warsztaty

Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu
DSC_0629eZespół Szkół Budowlanych to placówka, która ma w swej ofercie wiele ciekawych kierunków kształcenia, zarówno na poziomie technicznym : Technikum Architektury Krajobrazu, Technikum Budowlane, Technikum Geodezyjne, Technikum Leśne oraz Technikum Inżynierii Środowiska, jak również na poziomie zawodowym w ramach Zasadniczej Szkoły Zawodowej. „Kształcimy Profesjonalistów” z konkretnymi umiejętnościami praktycznymi, którzy są zawsze poszukiwani na lokalnym, krajowym i zagranicznym rynku pracy. Z wyboru Zespołu Szkół Budowlanych wynikają same korzyści, gdyż gwarantujemy wszystkim naszym uczniom:- otrzymanie rzetelnej wiedzy z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych przygotowanie do podjęcia studiów czy prowadzenia własnej działalności gospodarcze uczestnictwo w realizacji programów unijnych: Leonardo da Vinci, Sokrates+, Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II (w tym wyjazdy i staże zagraniczne) – naukę w nowoczesnych centrach i pracowniach zawodowych, językowych i multimedialnych oraz:- sympatyczną atmosferę i życzliwą społeczność szkolną.


Komentarze

Szkoły Powiatu Bolesławieckiego — Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>