Wybory Samorządowe 2018

Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Studenci ujęli niebezpiecznego przestępcę

Dwaj młodzi mężczyźni, studenci spod Lwówka Śląskiego ujęli niebezpiecznego bandytę, który zaatakował ich nożem. Wcześniej mężczyzna napadł na jeden ze sklepów jubilerskich w Legnicy. Za przestępstwa których się dopuścił grozi mu teraz 15 lat więzienia.

Dwóch studentów, mieszkańców Soboty koło Lwówka Śląskiego pokazało bohaterską postawę. Z narażeniem życia udali się w pościg za sprawcą kradzieży złota, który przy zatrzymaniu zaatakował ich nożem. Został obezwładniony i przekazany policji. Jeden z bohaterskich studentów to syn Komendanta Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim

Do policyjnego aresztu trafił młody mężczyzna podejrzany o napad na punkt skupu złota w Legnicy. Został on ujęty dzięki pościgowi podjętemu przez dwóch studentów, a następnie przekazany przybyłym na miejsce funkcjonariuszom. W trakcie ujęcia sprawca szarpał się, wymachiwał nożem i groził studentom. Został już tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Do napadu doszło na początku tygodnia. Wieczorem mężczyzna wszedł do jednego z legnickich punktów skupu złota pod pretekstem zrobienia zakupów. Po chwili rozmowy z ekspedientką, 24-latek zabrał biżuterię ułożoną na tacy jubilerskiej i wybiegł z lokalu. Sprawca napadu długo nie cieszył się jednak wolnością, bowiem niemal natychmiast po tym jak dokonał kradzieży, został ujęty przez dwóch legnickich studentów. Młodzi mężczyźni nie wahali się ani chwili, kiedy przechodząc w pobliżu punktu, gdzie doszło do kradzieży usłyszeli wołanie kobiety: „pomocy, złodziej”.

Ruszyli wówczas za mężczyzną, który właśnie przebiegł obok nich. Jak wynika z przeprowadzonych ustaleń, podejrzany proponował mężczyznom biżuterię w zamian za wypuszczenie. Studenci nie reagowali na jego słowa i gdy jeden z nich wyjął telefon, aby
zadzwonić na policję, napastnik wyjął schowany nóż i zaczął nim wymachiwać w kierunku drugiego mężczyzny. Student zachował zimną krew i wytrącił nóż z ręki przestępcy.

Wspólnie z kolegą przytrzymali mężczyznę, aby ten już więcej nie stworzył zagrożenia i poprosili o wykonanie telefonu na policję osobę, która przechodziła obok. Natychmiast na miejsce zdarzenia udali się policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Legnicy, którzy przejęli 24-latka.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Odzyskane skradzione mienie wkrótce trafi do właściciela.
19-latek i jego o dwa lata starszy kolega, którzy wykazali się olbrzymią odwagą oraz natychmiastową reakcją na hasło udzielenia pomocy innej osobie, to mieszkańcy powiatu lwóweckiego. Dzięki ich postawie podejrzany o przestępstwo odpowie teraz za swój czyn. Postawa obu świadków zdarzenia zasługuje na uznanie oraz pochwałę.

Zatrzymany mężczyzna jest dobrze znany legnickim policjantom, ponieważ w przeszłości był już karany za kradzieże, włamania, a także przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Jak ustalili legniccy funkcjonariusze, 24-letni mieszkaniec Legnicy działał w warunkach recydywy. Wobec mężczyzny zastosowany został już tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Autor: Oficer Prasowy KPP Lwówek Śląski asp.szt. Mateusz Królak/Red.