Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Stary Piec w Lubaniu jest jedną z najlepszych pizzerii na Dolnym Śląsku

Czytelnicy Gazety Wrocławskiej uznali Stary Piec w Lubaniu za jedną z najlepszych pizzerii na Dolnym Śląsku. Wyśmienita pizza wyrabiana w glinianym piecu na drewno podbiła podniebienia nie tylko mieszkańców Lubania, ale też całego regionu.

Wiesław Dębiński (na zdj.) prawie wszystko w swojej pizzerii zrobił sam. Specjalnie w tym celu nauczył się obrabiać piaskowiec i budować piece. No, jeden piec, ten z którego pizzę chwalą dziś nie tylko w Lubaniu i okolicy.

To nie było łatwe zadanie, ale wymyśliłem sobie to miejsce i stworzyłem je takim, jak chciałem – mówi Wiesław. – Wymagało to wiele wysiłku, były próby i błędy, ale dziś kiedy ludzie chwalą naszą pizzę i dziękują nam za dobre jedzenie, czuję ogromną satysfakcję. Mój pomysł stał się rzeczywistością, którą ludzie polubili.

Stary Piec pojawił się w Lubaniu 4 lata temu. Od początku chodziło o jakość. O jakość produktów używanych do powstawania żywności, jakość pizzy, naleśników czy sałatek a także pysznych, naprawdę domowych zup.

Nie lubię byle czego, bylejakości mówi właściciel. – Sam oczekuję jakości i chcę ją dawać ludziom.  

Bywalcy Starego Pieca docenili starania i przyjeżdżają tutaj nie tylko z ościennych powiatów. Prawie zawsze, także obcokrajowcy, są zaskoczeni znakomitym smakiem pizzy. Dodatki jak dodatki, ale to ciasto…

To nie jest zwykłe ciasto do pizzy, mamy swoje tajemnice, które czynią je wyjątkowym – mówi Dębiński. Ale wyjątkowy jest także ten piec. On nadaje smak, to nie elektryczny czy gazowy piec do pizzy a prawdziwy, z cegły szamotowej, opalany drewnem. Piec, w którym pizza nabiera ognia i unikalnego smaku. 

Właściciel tej klimatycznej pizzerii która znajduje się w Lubaniu na ulicy Mikołaja wierzy, że to wkład własnej pracy czyni biznes przyjemnością.

Dziś kiedy wszędzie jest masa podróbek, połproduktów, rzeczy powtarzalnych, indywidualne podejście daje rys czegoś unikalnego – mówi Wiesław Dębiński. – Staramy się, żeby nasi goście czuli, że są ważni. Żeby czuły to ich kubki smakowe.

Czytelnicy Gazety Wrocławskiej uznali Stary piec za jedną z najlepszych pizzerii na Dolnym Śląsku. Nie mylili się.

Pizzeria Stary Piec
59-800 Lubań, ul. Mikołaja 2
tel. 75 644 05 33
profil na FB KLIKNIJ TUTAJ

 

Autor: Bolec.info/Red.

3 komentarze Stary Piec w Lubaniu jest jedną z najlepszych pizzerii na Dolnym Śląsku

  • ZUZA

    Fantastyczne miejsce i jedzenie genialnej jakości. Panie Wiesławie, dzięki, że pan jest w tym mieście : )

  • Piotrek

    Jak ktoś jest hardcorem to polecam pizzę pięć mięs! Jak ogarnie się całą to jest się mistrzem świata 😀

  • Mojzeszek

    Takie miejsca, są pochodną ich twórców. Pamiętam jak powstawało to wszystko i gdy usłyszałem, że najważniejszym wyznacznikiem w tym wszystkim ma być JAKOŚĆ, to wiedziałem, że to nie będzie tylko coś stricte lubańskiego. W dzisiejszych czasach, mamy mega deficyt produktów tworzonych sercem i pasją. Żadna przyprawa i receptura nie sprawdzi się jak należy, kiedy w wykonaniu zabranie serca. Gratuluję tego. Szczerze podziwiam …