Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Starosta Lubański remontuje Różaną

Rozpoczęła się jedna z największych inwestycji drogowych w Lubaniu. Mowa o modernizacji ulicy Różnej. Na dwukilometrowym odcinku położona zostanie nowa nawierzchnia a koszt inwestycji przekroczy 2,5 mln zł. Jak podkreśla Starosta Lubański Walery Czarnecki, trakt ten wymagał pilnego remontu.

Na początku tego tygodnia w mieście rozpoczął się remont ulicy Różanej, która na renowację czekała już od ponad roku.

Modernizacja odcinka drogi, rozciągającej się od ulicy Głównej przez Uniegoszcz do granic miasta, polegała będzie między innymi na ułożeniu nowej nawierzchni, przebudowie zjazdów na drogi gminne i posesje oraz przebudowie istniejących chodników mówi Starosta Lubański Walery Czarnecki.

Mając na uwadze fakt, że drogą tą przemieszcza się wiele pojazdów, nowo położona nawierzchnia wzmocniona będzie siatką pskiołożoną między poszczególnymi warstwami. Przebudowane zostaną przepusty znajdujące się na tym odcinku, a droga uzyska nowe odwodnienie. Zakres robót uwzględnia regulację istniejących zaworów wodociągowych, gazowych, studni kanalizacyjnych, deszczowych oraz telekomunikacyjnych.

Środki na realizację tego zadania w 80% Powiat Lubański pozyskał z budżetu państwa. Pół miliona złotych stanowiące 20% wkładu własnego na jego realizację pochodzi z rezerwy inwestycyjnej powiatu.

Generalnym wykonawcą robót na przedmiotowym odcinku jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Jałowca.

Autor: SP/powiatluban.pl

7 komentarzy Starosta Lubański remontuje Różaną

 • wert

  Super tytuł.Pojadę zobaczyć jak Starosta ową ulicę remontuje.A co to takiego ta siatka pskiołożna?.

 • powiernik

  Różana już chyba drugi albo trzeci raz w remoncie, a Główna? Kolejni kandydaci na radnych już za pół roku ruszą w szranki i się zacznie.

  Nawiasem mówiąc obecny radny pan Janiak gdy rozdawał swoje ulotki mówił coś o Głównej? Bo nie pamiętam.

 • artek

  To pracowity starosta a za swoje remontuje

 • Fred

  Prawda jest taka, że drogę remontuje Starosta Lubański, bo Starosta Lubański to urząd, który jest inwestorem tego zadania. I nie czepiajcie się Starosty jako człowieka, bo ma chłop wizję rozwoju tego powiatu. Czepiajcie się raczej tego czego nie robi burmistrz Lubania Słowiński. A na przykład jak dotąd nie zrobił pozimowej naprawy miejskich dróg. Kierowcy jeżdżą jak na slalomie, oby tylko nie urwać zawieszenia (np ul.Główna i Izerska), a burmistrz ma to w d…..Naprawy jak nie było, tak nie ma. A swoją droga to szanowna redakcja powinna się zainteresować tym tematem! Bo jak to możliwie że prawie 3 miesiące po zimie, nadal są pozimowe dziury w drogach!

 • Ola2

  Oświeć mnie Fred, jak wygląda ta wizja rozwoju powiatu. Bo jak widzę, jedyna wizja pana starosty to dociągnąć na tym stołku do emerytury. Swoją drogą byłoby dobrze gdyby ludzie wiedzieli, kto odpowiada za jakie drogi w tym mieście. Mapka jakaś albo wykaz ulic. Niektóre z nich po zimie – dziurawe jak licho.

 • Fred

  Jak wygląda wizja można przeczytać na stronie BIP Powiatu Lubańskiego, tam dostępna jest Strategia Rozwoju Powiatu Lubańskiego. Co do dziur w drogach, to wszystkie które są dziurawe to drogi których właścicielem jest Miasto Lubań, inne (powiatowe), które również przechodzą przez miasto, zostały połatane i naprawione pod koniec lutego przez Powiatowy Zarząd Dróg.