Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Sportowe nagrody Starosty Lubańskiego – trwa składanie wniosków

Przed nami trzecia edycja sportowych wyróżnień dla sportowców z terenu Powiatu Lubańskiego. Starosta Lubański, zaprasza do składania wniosków o przyznanie dla zawodników i trenerów nagród i wyróżnień za wybitne osiągnięcia sportowe w roku 2017.

Wydział Spraw Społecznych i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Lubaniu rozpoczął przyjmowanie wniosków o przyznanie nagród.

Nagrodę lub wyróżnienie mogą otrzymać:

 • osoby fizyczne, które reprezentują barwy klubu działającego i zarejestrowanego na terenie Powiatu Lubańskiego,
 • trenerzy prowadzący szkolenia w klubach działających i zarejestrowanych na terenie Powiatu Lubańskiego, którzy angażują się w działalność klubu i popularyzowanie sportu na terenie powiatu a ich zawodnicy osiągają wybitne wyniki we współzawodnictwie sportowym na arenie międzynarodowej lub krajowej.

Z wnioskiem o przyznanie nagrody lub wyróżnienia mogą wystąpić:

 • władze klubu sportowego, stowarzyszenia kultury fizycznej lub odpowiedniego związku sportowego ze względu na dyscyplinę sportową,
 • zainteresowani zawodnicy (rodzice lub opiekunowie prawni w przypadku zawodników niepełnoletnich),
 • osoby, kluby, stowarzyszenia nie związane z zawodnikiem lub trenerem, który ma ubiegać się o nagrodę lub wyróżnienie Starosty Lubańskiego.

Szczegółowe zasady, tryb przyznawania i pozbawiania oraz rodzaje i wysokość nagród lub wyróżnień Starosty Lubańskiego reguluję uchwała Nr XII/89/2015 Rady Powiatu Lubańskiego z dnia 24 września 2015 r. w sprawie określenia zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości nagród lub wyróżnień Starosty Lubańskiego dla zawodników i trenerów za osiągnięcia sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym.

Zgłoszenia należy kierować do sekretariatu Starostwa Powiatowego w Lubaniu, ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań w nieprzekraczalnym terminie do 31 stycznia 2018 r. – decyduję data wpływu. Szczegółowych informacji zasięgnąć można bezpośrednio w Wydziale Spraw Społecznych i Rozwoju, pod numerem tel. +48 75 64 64 365.

Autor: Powiat Lubański

3 komentarze Sportowe nagrody Starosty Lubańskiego – trwa składanie wniosków

 • lech

  Ta cała forma przyznawania nagród jest trochę archaiczna, przynajmniej w sporcie. Sport jest tą dziedziną, która reguluje z automatu wybór najlepszego w danym roku. Jeśli Żaki kopią piłkę, gromiąc rywali, jest promocja/sami się promują/.. i przekaz medialny -to dla kibica jest wyznacznik. Jeśli pływak zdobywa świat – to dla kibica jest wyznacznik.
  Itd.. Jakaś mądra ankieta, promująca wyniki sportowców, sylwetki. kluby..
  To kibic decyduje a nie wnioski.!! Znam akordeonistę, który gra dziś tak samo a nawet gorzej /rutyna! /,jak 40-ści lat temu. Jak się urodził tak umarł. Sportowcom życzyć należy bicia kolejnych rekordów i..grać na siebie.

  • Andrzej Ploch

   Dlaczego archaiczna? Ja bym powiedział, że nowoczesna (nawet ponowoczesna). Kto w starożytnej Grecji czy Rzymie wypełniał ankiety?
   Sportowcy od zawsze rywalizują o laur zwycięstwa który ktoś hojny funduje. Jak widać na przestrzeni wieków forma lauru się zmienia, choć z punktu widzenia pokonanego nic tak nie cieszyło jak kciuk skierowany do góry.
   pzdr

 • lech

  Majowie czy Aztekowie mieli taka grę, która polegała na wcelowaniu piłką wielkości piłki do palanta w dziurę -też wielkości piłki do palanta- na wysokości kilkunastu metrów.Nie wolno było rzucać ,tylko kopać ,nogą ,szyją ,plecami itp..Grali nieraz dwa tygodnie a laurem było ścięcie,!!Tak się naparzali aby zostać mistrzem i czczonym ,tak rywalizowali aby im łeb obcięli ,że cudem w ogóle było dotrwać.Taki mistrz został wmurowany w stadion i dawał kopa następcom.
  Ostatnio- Freitag ,który miał formę ,skakał dla lauru.Tylko zapomniał,przez moment ,że jest sportowcem. Rea..- Urzędnik może mi wręczyć kopertkę jako przedstawiciel fundatora ale nie będzie robił z fundatora biurokraty.

  pzdr