Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Spłonęła kamienica w Lubaniu. To było podpalenie (WIDEO TV Lubań)

Sześć jednostek Straży Pożarnej gasiło pożar, który wybuchł w jednym z mieszkań, znajdujących się na pierwszym piętrze budynku przy ulicy Mickiewicza w Lubaniu, naprzeciw szkoły podstawowej numer jeden.

Do zdarzenia doszło w czwartek 8 sierpnia po godzinie 21.00 Na szczęście mieszkańcy w porę zostali ewakuowani z miejsca pożaru.

Zgłoszenie o pożarze w tym budynku otrzymaliśmy 8 sierpnia o godzinie 21.12. Natychmiast na miejsce zostały zadysponowanie jednostki PSP JRG z Lubania, oraz zastępy OSP z terenu Powiatu Lubańskiego. Część mieszkańców samodzielnie opuściła budynek, natomiast dwóm osobom pomagali strażacy. W pożarze nikt nie ucierpiał fizycznie. Mieszkańcy otrzymali pomoc psychologiczną oraz miejsca noclegowe – informuje mł. bryg. Krzysztof Skowron z KP PSP w Lubaniu.

Akacja gaśnicza, a następnie dogaszanie pożaru, trwało kilka godzin i zakończyło się już po północy, 9 sierpnia. Wszyscy mieszkańcy otrzymali pomoc psychologiczną i nocleg. Obiekt w tym stanie nie nadaje się do ponownego zamieszkania.

Pożar został spowodowany przez pijanego mieszkańca budynku.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśni śledztwo, które prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu.

Materiał wideo został przygotowany przez TV Lubań. Zdjęcia wideo dzięki uprzejmości serwisu Lwówek na sygnale