Wybory Parlamentarne 2019

Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Spalił żywcem cztery osoby. Grozi mu dożywocie

W opuszczonym budynku pięć osób urządziło sobie alkoholowe “party”. W pewnym momencie jeden z biesiadników, opuścił towarzystwo i podłożył ogień. W pożarze żywcem spłonęły cztery osoby. Policja zatrzymała już zabójcę.

Pożar miał miejsce 15 lutego br. Spłonął wówczas budynek dawnego domu wczasowego “Polon”. Obiekt od lat był nieużytkowany, ale często przebywali tam bezdomni. W pogorzelisku strażacy odnaleźli zwęglone ciała czterech osób.

Prowadzone czynności zarówno procesowe, jaki operacyjne doprowadziły do wytypowania i zatrzymania sprawcy , którym okazał się 62-letni mieszkaniec Powiatu Jeleniogórskiego.

Według ustaleń śledczych, feralnego dnia w opuszczonym pensjonacie miała miejsce libacja alkoholowa, w której brał udział zatrzymany mężczyzna oraz cztery inne osoby – dwie kobiety i dwaj mężczyźni.

W pewnym momencie 62 – latek opuścił miejsce libacji. Jednak zanim wyszedł z budynku, podpalił klatkę schodową. Wnętrze budynku było w przeważającej części drewniane, więc obiekt płonął więc jak pochodnia. Ogień objął również pomieszczenie w którym przebywała pozostała czwórka. Nie mieli szans. Wszyscy spłonęli żywcem.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci prowadzili czynności zarówno procesowe, jak i operacyjne. Zebrane w tej sprawie dowody, pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie osoby podejrzewanej o tę zbrodnię.

Na razie nic jeszcze nie wiadomo o motywach jego działania. Sąd aresztował podejrzanego, a prokuratura zapewne postawi mu zarzuty zabójstwa czterech osób. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Autor: AM 

 

1 comment to Spalił żywcem cztery osoby. Grozi mu dożywocie

Leave a Reply