Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej K30. Zginęła mieszkanka Powiatu Lubańskiego

Wczoraj doszło do wypadku samochodowego na drodze krajowej K3o, w wyniku którego śmierć poniosła mieszkanka Powiatu Lubańskiego, a jej pasażer również mieszkaniec naszego powiatu został ciężko ranny.
Do tragedii doszło przed godziną 19.00, na odcinku drogi krajowej K30, pomiędzy Trójcą a Łagowem, gdzie prowadząca samochód marki Suzuki 27 – letnia kobieta, mieszkanka Powiatu Lubańskiego, nie opanowała swojego samochodu na śliskiej nawierzchni drogi. Pojazd wpadł w poślizg, wyleciał z drogi i dachował w lesie. 27 – latka poniosła śmierć na miejscu, natomiast jej pasażer 45 – letni mieszkaniec naszego powiatu, został ciężko ranny i trafił do zgorzeleckiego szpitala.
-Zgłoszenie o zdarzeniu przyjął dyżurny KPP w Zgorzelcu o godzinie 18.50. Był to wypadek ze skutkiem śmiertelnym.  Ze wstępnych ustaleń naszych funkcjonariuszy wynika, że przyczyną było niedostosowanie prędkości samochodu przez kierującą, do warunków panujących na drodze. W wypadku śmierć poniosła 27 – letnia mieszkanka Powiatu Lubańskiego, oraz ranny został jej pasażer 45 – letni mężczyzna, również mieszkaniec tego powiatu informuje rzecznik zgorzeleckiej komendy Policji podkom. Agnieszka Goguł.
Wszystkie okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu
Autor: Red.