Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Śmierć na Berzdorfer See

W sobotą na na ścieżce rowerowej prowadzącej dookoła największego i chętnie odwiedzanego przez m.in mieszkańców Lubania jeziora Górnych Łużyc –  Berzdorfer See w  Görlitz, doszło do wypadku w którym śmieć na miejscu poniósł rowerzysta. Sprawę śmierci rowerzysty wyjaśnia policja w Görlitz

Okazało się, że dwójka znajomych udało się na rowerową wycieczkę wokół jeziora. Podczas przejażdżki doszło do zderzenia mężczyzn, w wyniku czego 57-latek doznał licznych obrażeń ciała, a 51-latek zmarł. Na miejscu pracowały niemieckie służby pogotowia ratunkowego oraz policji.

Sprawę śmierci rowerzysty wyjaśnia policja w Görlitz pod nadzorem tamtejszej prokuratury, która ustala szczegółowy przebieg zdarzenia.

Z roku na rok jezioro Berzdorfer See odwiedza co raz więcej turystów oraz amatorów sportów wodnych. Doskonale zorganizowana infrastruktura sprawia, że trasy rowerowe wokół jeziora (ok. 20 km) są oblegane nie tylko przez rowerzystów ale również biegaczy, amatorów nordic walking i rolkowców. Nigdy jednak wcześniej nie doszło tam do śmiertelnego wypadku.

Berzdorfer See to największe jezioro Górnych Łużyc i jeden z większych tego typu zbiorników w całym regionie. Ma ponad 960 ha  powierzchni wodnej, a głębokością zbliżone jest do Bałtyku, w najgłębszym miejscu Berzdorfer liczy blisko 80 m. Jezioro powstało na bazie zalanego, niegdyś największego wyrobiska kopalni węgla brunatnego w Niemczech.

Autor: Red.

 

1 comment to Śmierć na Berzdorfer See

  • asd

    Ciekawe jakiej narodowości był zmarły rowerzysta?. Jednak był tam już wypadek śmiertelny,wczesną wiosną utonął tam jeden Niemiec.