Wybory Parlamentarne 2019

Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Śmierć mogła być kwestią sekund

 

Kierowca jednej z gryfowskich firm zajmujących się przewozem osób, wjeżdża busem na przejazd kolejowy w trakcie w włączonych na nim czerwonych świateł ostrzegawczych i zamykania szlabanów. Utyka pomiędzy zaporami. Wydaje się że od śmierci dzielą go sekundy. Na szczęście maszynista pociągu relacji Węgliniec – Lubań, zachowuje zimną krew i wyhamowuje pociąg niemal do zerowej prędkości.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę 20 lipca rano, na przejeździe kolejowym w Wykrotach. Uwiecznił je na filmie Pan Rafał i wstawił na swojego FB z takim oto komentarzem:

Pozdrawiam kierowcę busa. Dziś 8:20 przejazd w Wykrotach! Geniusze umysłu pt. A co tam – zdążę! Firma, która wozi ludzi

Na szczęście maszynista z daleka dostrzegł busa stojącego na torowisku i zwolnił prawie do zera zwracając uwagę, żeby go nie zahaczyć. Reakcja kolejarza uratowała kierowcę busa.

Według statystyk tylko w czerwcu 2019 roku doszło do 15 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach/przejściach kolejowo-drogowych. Życie w nich straciło 9 osób a 4 zostały ciężko ranne.

Od początku 2019 roku na przejazdach kolejowych odnotowanych zostało 102 wypadki i kolizje, w których 11 osób zostało ciężko rannych a aż 29 straciło życie.

Autor: serwis Lwówecki.info

 

 

4 komentarze Śmierć mogła być kwestią sekund

 • Sylwia

  I co dalej???? Moze policja, kontrola ruchu drogowego co? Kto kierowcy dal prawo jazdy i taka prace narazajaca ludzi na niebezieczenstwo.. Nic.. Bo u nas musi stac sie tragrdia, by cos ktos zrobil!

  • Kierowca

   Przy każdym przejeździe postawić policjanta?. Jeżeli kierowcy sami nie zaczną myśleć i przewidywać swoich zachowań to nic nie pomoże.
   Może powinien być przepis aby w pojazdach które zawodowo przewożą ludzi były rejestratory wideo?.

 • Chudy grubas

  A co to takiego “zerowa prędkość”?.