Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

“Siła kobiet” w lubańskim “Mickiewiczu” (WIDEO)

8 marca w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu odbyła się konferencja pod nazwą “Siła Kobiet”, w której wzięły udział nauczycielki oraz uczennice placówki jak również lubańskie Amazonki, nauczycielki ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponagimnazjalnych z terenu powiatu oraz mieszkanki Lubania.

Głównymi organizatorkami spotkania były oczywiście kobiety  – Marta Klapetek, nauczycielka wychowania fizycznego w “Mickiewiczu” i pomysłodawczyni konferencji oraz dyrektor szkoły Marta Czarniecka.

Dzięki zaangażowaniu uczniów, a przede wszystkim uczennic i kadry pedagogicznej szkoły udało się zrealizować ciekawy projekt, w czasie którego odbyła się prelekcja o profilaktyce raka piersi, wystawa zdjęć i prac uczennic szkoły oraz najważniejszy podpunkt – wystąpienie gościa specjalnego Miłki Raulin najmłodszej kobiety, która ma szansę zdobyć tzw. koronę ziemi.  Miłka, która na co dzień jest kolejarką, inżynierem trakcji elektrycznej, opowiadała projekcie “Siła Marzeń  – Korona Ziemi”, o sile zawartej w chęci realizacji swoich celów nie zawsze tych górnolotnych, mówiąc o tym, jakie trudności musiała pokonać, żeby spełniać swoje marzenie nie porzucając swojego dotychczasowego trybu życia i rodziny. Zainspirowała tym samym wszystkich na sali do podejmowania śmiałych decyzji dotyczących naszych życiowych pragnień. Oprócz arcyciekawej opowieści pokazała również zdjęcia i filmy z kulisów wypraw na szczyty kontynentów.

Cała imprezę okraszał bufet serwujący wypieki uczennic oraz oprawa muzyczna składająca się z utworów naznaczających się dumną kobiecością.

Autor:Red/ Kamil Olszewski

Relację z konferencji przygotowała Telewizja Lubań:

Galeria zdjęć: