HomeGospodarkaSesja RM – koniec inwestycji w mieście?

Komentarze

Sesja RM – koniec inwestycji w mieście? — 8 komentarzy

 1. Koniec inwestycji w Lubaniu, ale początek inwestycji nowej posesji BML.

 2. koniec inwestycji w Lubaniu,ale początek,budowy posesji,burmistrza Słowińskiego,pod harcerską górą,chłop powiedzial w programie wyborczym że będą inwestycje w Lubaniu,zapomniał tylko dodać że będzie budował tylko dla siebie.

 3. Gdyby więcej prywatnych inwestorów lokowało swoje oszczędności w budowę własnego domu to nie byłoby tak źle. W końcu to parę nowych miejsc pracy na około dwa lata.

 4. Jak mnie poinformował Asystent BML Jan Hałakuć, burmistrz Arkadiusz Słowiński nie buduje domu pod Harcerską Górą.SP

 5. Prawda jest rzeczywiście lepsza od paszkwili, więc informuję iż wiceburmistrz Mariusz Tomiczek nadzoruje tylko i wyłącznie oświatę miejska /podstawówki i gimnazja/. Żona Pana Tomiczka zatrudniona jest w ZSP im Adama Mickiewicza w Lubaniu tj. w szkole nadzorowanej przez Powiat Lubański /Starostę – organ prowadzący/.
  Zamieszczając ten komentarz, robię to po raz pierwszy i ostatni zapraszając “mieszkańca” do kontaktu osobistego w celu rozwiania wątpliwości w dochodzeniu do prawdy informacyjnej.

 6. po okolicy,pocztą pantoflową rozchodzi się wiadomość ,że żona lubańskiego wiceburmistrza Mariusza Tomiczka,który ma nadzór nad szkołami została,wicedyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu,może znowu Hałakuć się odezwie,czekamy,odwagi,najgorsza prawda jest lepsza od paszkwili.

 7. “Podczas obrad radni Stanisław Wisłocki i Jan Hofbauer opuścili też szeregi Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej. Obydwoje zostali radnymi niezrzeszonymi.”

  Jako przewodniczący Koła Platformy Obywatelskiej w Lubaniu uczestniczę w pracach Klubu Radnych Rady Miasta Lubania. Przyjmuje tą decyzję bez wielkiego żalu a nawet z pewną ulgą. Klub Radnych jest po to, aby wypracowywać pewne wspólne koncepcje i stanowiska. Jeżeli w Klubie są osoby z którymi nie można wiele ustalić lub nie chcą pracować albo kandydowali z list Platformy Obywatelskiej tylko dlatego, by zwiększyć swoje szanse wyborcze, to lepiej aby nie uczestniczyły w jego pracach.
  Co to jest klub radnych? To radni którzy podczas wyborów zostali wybrani z jednego komitetu wyborczego. Którzy przed Sesją Rady Miasta, po komisjach, spotykają się w celu wymiany poglądów i informacji (radny uczestniczy w posiedzeniach tylko jednej komisji). Ponownie, szczegółowo analizują projekty uchwał, i jeżeli to możliwe, wypracowują wspólne stanowiska. W Klubie Radnych Platformy Obywatelskiej nie jest stosowana dyscyplina głosowania.
  Czym się zajmowali nasi radni? Podam kilka przykładów.
  W trakcie roku 2011 zwracali uwagę na wiele nowych wydatków czynionych przez burmistrza Słowińskiego, które nie były wcześniej planowane w roku 2011. Mogły „zachwiać budżetem” i doprowadzić do trudności finansowych. Wtedy burmistrz twierdził, że wszystko jest w ryzach i pod kontrolą. W rzeczywistości nie spłacono wielu zobowiązań i dużej części kredytów, przesuwając terminy ich spłat na rok 2012.
  Przy uchwalaniu budżetu na rok 2012 zwracali uwagę na niedoszacowanie wydatków dla oświaty, dodatki mieszkaniowe, Urząd Miasta i wielu innych jednostek. Protest był bardzo delikatny, bo poza dyskusją, kilku radnych wstrzymało się od głosu. Budżet nawet wadliwy trzeba było uchwalić. Niestety nie posłuchano ich. Efekt – w pierwszym półroczu tego roku nastąpiły trudności i opóźnienia w wypłacie dodatków mieszkaniowych, wynagrodzeń dla nauczycieli i części pracowników Urzędu.
  Nasi Radni byli przeciwni uchwale wprowdzającej zmiany zasad odpłatności za wstęp na basen, które były niekorzystne dla odwiedzających basen. Uchwała była takim „bublem”, że została zdjęta z porządku obrad.
  Radni PO w większości byli przeciwni zmniejszeniu dodatków mieszkaniowych dla osób o niewielkich dochodach. To nie tu trzeba szukać oszczędności. Uchwała została przegłosowana głosami koalicji,LKO,Rodziny Katolickie,PiS.
  Na tej sesji Nasi Radni byli przeciwni rezygnacji z wykorzystania środków unijnych na rewitalizację. Burmistrz zaproponował rezygnację z remontu kilku kamienic i przebudowy terenu położonego za ulicą Bankową. Miasto traci prawie 1 mln zł !!! dofinansowania unijnego, czyli 75% wartości inwestycji. Natomiast Burmistrz pozostawił w budżecie zadania remontowe finansowane w 100 % z budżetu miasta. Naszym zdaniem przy dobrej organizacji te inwestycje i remonty można było wykonać.
  Oto tylko kilka przykładów działań radnych Platformy Obywatelskiej. Jeżeli Pan Jan Hofbauer uważa, że występuje z Klubu dla dobra Miasta, to chyba rzeczywiście to dobro trochę inaczej rozumiemy.

  Konrad Rowiński
  Przewodniczący Koła PO w Lubaniu

 8. Obecnie mamy w samorządzie system demokracji pośredniej. Wybieramy radnego który ma nas reprezentować. Jeśli ktoś został wybrany przez obywateli z jakiejś opcji politycznej, to powinien reprezentować wiernie jej interesy. Jeśli tego nie chce robić to powinien złożyć swój mandat.

  Traktowanie samego wyboru na radnego jako mandatu do reprezentowania własnych poglądów, a nie swoich wyborców jest nadużyciem idei demokracji pośredniej. Faktu tego nie zmienią żadne „argumentacje”, „tłumaczenia” i inne usprawiedliwienia takiej postawy.