Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Seria podpaleń w Lubaniu i okolicach?

4 maja wczesnym rankiem, doszło do pożaru sąsiadującego z hurtownią warzyw warsztatu przy ulicy Rybackiej w Lubaniu. Okoliczni mieszkańcy są przekonani, że było to podpalenie, a obiektem wcale nie miał być warsztat tylko wspomniana hurtowania.

Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu, telefon o pożarze otrzymał około godziny 5 rano, ale już wiadomo że pożar wybuchł dużo wcześniej, jednak dopiero o wymienionej wyżej godzinie ktoś zdecydował się na jego zgłoszenie. Przybyłe na miejsce jednostki PSP i OSP szybko ugasiły pożar, ale i tak niemal w całości spłonął dach sąsiadującego z hurtownią warsztatu i samochód znajdujący się w środku.

Okoliczni mieszkańcy są przekonani że było to podpalenie, jednak sprawca wcale nie chciał spalić warsztatu, tylko zabudowania hurtowni ale coś poszło nie tak i w rezultacie spalił się budynek warsztatowy. Dowiedzieliśmy się również, że kilka dni dni temu 1 maja, właścicielowi hurtowni spaliła się w Pisarzowicach przydomowa altanka, a kilka tygodni wcześniej żywopłot. Przypadek?Raczej nie. Wszytko wskazuje na to, że mamy do czynienia z zaplanowanym przestępczym procederem. Sprawą zajmują się policjanci z KPP w Lubaniu. Do sprawy podpaleń wrócimy.

Autor: PA/foto ilustracyjne

 

 

1 comment to Seria podpaleń w Lubaniu i okolicach?

Leave a Reply