Samorząd wyróżnił lubańskie „Diamenty Forbesa”

Lubańskie Diamenty Forbesa: od lewej – Andrzej Kempiński Prezes Chromexu, Michał Turkiewicz Prezes ZGiUK Lubań i Lidia Stelzer przedstawiciel firmy Automatec
Prezes ZGiUK Michał Turkiewicz, Prezes Chromexu Andrzej Kempiński i Prezes firmy Automatec Wojciech Siwek, zostali uhonorowani przez lubańskich samorządowców listami gratulacyjnymi i upominkami wręczyli za to, że ich firmy zdobyły ogólnopolskie tytuły „Diamentów Forbesa”.
W prestiżowym rankingu pisma „Forbes”, niezależni eksperci bardzo wysoko ocenili trzy lubańskie firmy: Automatec, Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu i Chromex. Automatec już po raz drugi znalazł się w najściślejszej polskiej czołówce wg tego rankingu. Firma zajęła drugie miejsce na Dolnym Śląsku, oraz piąte w kraju. Listy gratulacyjne i upominki w imieniu lubańskiego samorządu, wręczył Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński podczas uroczystej części posiedzenia Rady Miejskiej Lubania. W imieniu firmy Automatec list odebrała Lidii Stelzer.
– Te przedsiębiorstwa znalazły się w czołówce najszybciej i najefektywniej rozwijających się krajowych małych firm – mówił Burmistrz Arkadiusz Słowiński do przedstawicieli wyróżnionych podmiotów. – Życzę Państwu i wszystkim mieszkańcom Lubania, by Państwa sukcesy stały się energią kształtującą współczesny obraz naszego miasta.
W imieniu wyróżnionych przedsiębiorców głos zabrał Prezes Zarządu ZGiUK Lubań Michał Turkiewicz, podkreślając konieczność dalszej współpracy samorządu ze wszystkimi podmiotami gospodarczymi oraz rolę demokratycznie wybranych organów, takich jak rady miasta w kształtowaniu klimatu sprzyjającemu przedsiębiorczości. Prezes ZGiUK Omówił też pokrótce metodologię przyjętą przez specjalistów z Forbesa.
Na liście „Diamentów Forbesa” znalazły się przedsiębiorstwa, które osiągnęły największy przeciętny roczny wzrost wartości. Oceniane były na podstawie sprawozdań finansowych złożonych do Krajowego Rejestru Sądowego. Dodatkowo została sprawdzona geneza wyniku laureatów w celu wyeliminowania przedsiębiorstw, w których skokowy wzrost wartości był efektem jednorazowych zdarzeń nadzwyczajnych. Analitycy i eksperci wywiadowni Bisnode Polska wyceniali przedsiębiorstwa, stosując metodę szwajcarską. Łączy ona metodę majątkową i dochodową, co pozwala uniknąć ich ograniczeń i dać zrównoważony, rzetelny, bazujący na wielu czynnikach obraz.
Red/luban.pl, foto: Patryk Kempiński