Wybory Samorządowe 2018

Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Ray Wilson koncertował w Lubaniu (GALERIA ZDJĘĆ)

16 listopada w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu odbył się koncert wokalisty legendarnego zespołu Genesis – Raya Wilsona. Muzyczna uczta którą zafundował lubańskiej publiczności artysta, przejdzie do historii jako jedno z największych wydarzeń muzycznych w Lubaniu.

Koncert muzyka zgromadził na widowni blisko pół tysiąca jego fanów z Lubania i innych miejscowości naszego subregionu.

Ray Wilson w mojej ocenie to jeden z  najlepszych rockowych głosów na świecie. Lubański występ potwierdził opinię, że artysta na koncertach  wyróżnia się sceniczną charyzmą i klasą, bo rzeczywiście porwał i rozkochał lubańską publiczność. Zdecydowanie uważam, że koncert Raya to jedno z największych wydarzeń muzycznych w historii naszego miasta – mówi organizator koncertu dyrektor MDK w Lubaniu Bartosz Kuświk.

Frekwencja ale również poziom muzyczny wydarzenia pokazały że Ray Wilson jest kimś więcej niż tylko wokalistą, który zastąpił w Genesis Phila Collinsa. To prawdziwy czarodziej duszy i serca publiczności.

Galeria zdjęć:

Autor:SP

 

9 komentarzy Ray Wilson koncertował w Lubaniu (GALERIA ZDJĘĆ)

 • Janusz

  Dawno nie byłem na tak świetnym koncercie, to co pokazał Ray Wilson w lubańskim MDK na pewno zapisze się w historii. Wielkie gratulacje dla dyrektora p. Kuświka za ten koncert. Prosimy o więcej !!!

 • Joanna Zylewska

  Jak zobaczyłam plakat to nie mogłam uwierzyć – Ray Wilson w Lubaniu to chyba jakiś żart. Jednak okazało się, że to prawda. Brak słów, żeby opisać ten wyjątkowy koncert. 2 godziny koncertu zleciały nie wiadomo kiedy, niech żałują ci co zostali w domu.

 • z widowni

  Brawo MDK! MEGA wydarzenie! To jednostka, w którą warto inwestować, a nie w jakieś siłownie pod chmurką!

  • wk

   może warto zainwestować w remont sali, stare wykładziny, zasłony i ten fatalny zapach….
   mimo to przy takich wydarzeniach jak koncert Ray Wilsona ma to ma mniejsze znaczenie 🙂

 • publika

  Organizacja tego koncertu pokazała, że tacy ludzie jak Kuświk mogą ożywić to miasto organizując tego typu wydarzenia. Gdyby nie on, to w tym zaścianku w którym zostali emeryci, renciści i nieudacznicy kompletnie nic by się nie działo. Przecież na tym koncercie co najmniej połowa to nie byli ludzie z Lubania. Jednak najważniejsze że Wilson zagrał właśnie w Lubaniu a nie w Bolesławcu czy Zgorzelcu. I za to dla Kuświka i jego pracowników prawdziwy szacun. Oby więcej takich koncertów!

  • FAZI

   Podoba mi się że w tym mieście przynajmniej MDK jest rozbujane. Trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że te sukcesy MDK to sukcesy WYŁĄCZNIE Bartosza Kuświka, jego kadry i nikogo więcej.

 • wk

  koncert wyjątkowy !!! świetna muzyka, wykonanie, Ray pokazał na co go stać, ale warto zauważyć,że Marcin Kajper w dużej mierze pokazał swój talent i rozbujał publiczność, to też był jego show

 • Karol

  To co się zadziało w lubańskiej kulturze po objęciu funkcji dyrektora przez Bartka Kuświka to przykład właściwej osoby na tym stanowisku. Korzystam często z wydarzeń organizowanych przez MDK w Lubaniu. Skoro mam coś fajnego na miejscu to nie ma sensu jeździć do innych miast. Jeżeli chodzi o dyrektora to często rozmawiamy i wiem, że ma dużo pomysłów, ale niestety warunki lokalowe na więcej mu nie pozwalają. Jest jak jest budynek się sypie i boję się, że jeszcze rok może dwa i Lubań straci perełką w postaci pięknej sali widowiskowej (MDK podzieli los basenu na Kamiennej Górze)

 • AB

  Świetny koncert, kawał dobrego rocka i to w Lubaniu! Jak powiedział sam Wilson – fajne miejsce tylko trochę nieznane!