Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Radny Wójcik opuszcza Klub OKW Lubań 2014 “Razem”

Radny Henryk Wójcik

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Lubań, niespodziewanie z członkostwa w Klubie OKW Lubań 2014 “Razem” zrezygnował radny Henryk Wójcik, który pełni mandat reprezentując mieszkańców okręgu wyborczego nr 7 czyli dzielnicę Kamienna Góra – ulice: Gajową, Parkową, Polną i Skłodowskiej-Curie. Czy wobec tego mamy do czynienia z konfliktem w Klubie?

Warto przypomnieć, że tego komitetu na stanowisko Burmistrza Lubania startował również Arkadiusz Słowiński, a sam Klub w wyborach przed trzema laty wprowadził do Rady Miasta Lubań 11 rajców.

Zapowiedź opuszczenia Klubu przez Radnego Henryka Wójcika, była o tyle zaskakująca, że ów radny dotychczas postrzegany był jako zdeklarowany zwolennik Burmistrza Miasta Lubań Arkadiusza Słowińskiego i jeden z najbardziej zaufanych członków Klubu OKW Lubań 2014 “Razem”. Co się zatem stało, że Wójcik, który w Radzie Miasta Lubań pełni funkcję Przewodniczącego jednej z najważniejszych komisji merytorycznych RM –  Komisji Infrastruktury Społecznej, odchodzi z Klubu OKW Lubań 2014 “Razem”?

W mieście już spekuluje się o powodach rezygnacji. Jedni mówią o tym, że Henryk Wójcik zdecydował o odejściu z Klubu bo chce być radnym niezależnym. Inni, że chce samodzielnie spróbować sił w wyborach na fotel Burmistrza Miasta Lubań. Jeszcze inni twierdzą, że w samym Klubie istnieje poważny konflikt na linii Burmistrz Arkadiusz Słowiński – radni i członkowie Klubu, a Wójcik jest pierwszym który miał już dość przedmiotowego traktowania i bycia maszynką do głosowania.

O powody decyzji spytaliśmy w rozmowie telefonicznej samego radnego Henryka Wójcika, który obecnie przebywa w szpitalu:

-Moja decyzja w sprawie opuszczenia Klubu OKW Lubań 2014 “Razem”, jest w pełni przemyślana oraz ostateczna i nieodwołalna. Powody opuszczenia Klubu podam oficjalnie na sesji we wrześniu powiedział nam Radny Henryk Wójcik. Nie chciałbym robić teraz niepotrzebnego zamieszania, bowiem jak wiemy, 24 września będziemy wszyscy świętować uroczystość ustanowienia Świętej Marii Magdaleny Patronką Miasta Lubań, a to bardzo ważne wydarzenie dla miasta. Tak jak powiedziałem, powody odejścia z Klubu przedstawię pod koniec miesiąca września dodał radny.

Co by nie powiedzieć i nie napisać o sprawie, jedno wydaje się być pewne. Wybory, które odbędą się w przyszłym roku, a właściwie przedwyborcza kampania zbliża się wielkimi krokami, bardzo wielkimi.

Autor: Red.

 

 

 

2 komentarze Radny Wójcik opuszcza Klub OKW Lubań 2014 “Razem”

  • werbel

    No to się zaczyna! Nie trawię tego radnego, ale to że odszedł z ekipy Słowińskiego to bardzo dobrze. Mam tylko nadzieję że będą kolejni radni którzy wreszcie zmądrzeją i też odejdą. To całe OKW to lipa i ściema, bez programu, bez perspektyw, bez polotu.

  • Ola2

    OKW spręża się raz na cztery lata, dokładnie przed wyborami samorządowymi. A potem – w zależności od wyników wyborczych – dzielą się tam łupami: ty starostą, ty burmistrzem a ty asystentem burmistrza, bo ci się przecież też “coś” należy. Trochę późno radny HW zrozumiał, że stał się maszynką do głosowania. Ale mówią, że lepiej późno niż wcale… To jak się traktuje radnych w OKW i z OKW to jedno, ale to, jak potraktował burmistrz wszystkich radnych, nie przychodząc na “własną” sesję absolutoryjną to zdecydowanie jest hit kadencji czyli lekceważenie radnych i elektoratu. Klasyczny przykład arogancji władzy, która “się poczuła”. Zaś mieszanie do tego patronki Lubania (czyli: powiem o co poszło po uroczystościach, jak minie święto) jest niepoważne.