Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Radni “Nowego Lubania” chcą odbudowy kładki na Kwisie

Kładka na przez Kwisę służyła przez dziesięciolecia mieszkańcom Lubania. Zamiast remontu, w lutym tego roku doczekała się szybkiej rozbiórki

Radni z Klubu “Nowy Lubań” Roberta Daszkiewicza, chcą by miasto odbudowało kładkę przez Kwisę łączącą ulicę Robotniczą ze wschodnią częścią miasta, którą rozebrano na początku tego roku. Złożyli już w tej sprawie stosowny wniosek do budżetu miasta na rok 2020.

Radni “Nowego Lubania” złożyli wniosek do budżetu na rok 2020, o zabezpieczenie środków na wykonanie kładki pieszej nad rzeką Kwisą.

W treści wniosku czytamy:

“Wnoszę o zabezpieczenia środków finansowych w budżecie Miasta Lubań na 2020r oraz ujęcie w planie inwestycyjnym kwoty 35 000 zł – w celu wykonania dokumentacji technicznej kładki pieszej nad rzeką Kwisą. Dokumentacja techniczna pozwoli na ocenę możliwości realizacji inwestycji.”

A tak oto radni “Nowego Lubania” uzasadniają swój wniosek:

“Kładka piesza łącząca ul. Robotniczą i Warszawską została rozebrana w 2019 r. ze względu na zły stan techniczny, który stwarzał zagrożenie dla użytkowników. Działanie to spotkało się z dużą krytyką i niezadowoleniem lokalnej społeczności. Po demontażu kładki cały ruch pieszy odbywa się mostem na drodze krajowej nr 30 (ul. Warszawska), który ze względu na wąskie pobocza, jest niebezpieczny dla pieszych. Most ten nie jest przystosowany do dużego ruchu pieszego, tzw. „chodniki” mają poniżej jednego metra szerokości, a piesi niemal ocierając się o pędzące ciężkie samochody, z trudem utrzymują równowagę. Takie problemy mają również pracownicy przedszkola, którzy muszą przeprowadzić przez most dzieci z przedszkola Planeta Uśmiechu a również niezmotoryzowani mieszkańcy prawobrzeżnego Lubania udający się na zakupy, do lekarza czy do urzędów i instytucji znajdujących się w centrum Lubania.
Wnioskowana kwota wynika z informacji podanych mi przez lokalne biura projektowe.”

Jak podkreślił w rozmowie z Przeglądem Lubańskim szef “Nowego Lubania” Robert Daszkiewicz, on i jego radni spodziewają się że wniosek klubu spotka się z akceptacją, ponieważ odbudowa kładki jest bardzo ważną, wręcz priorytetową inwestycją z punktu widzenia mieszkańców tej części miasta, działkowiczów oraz pracowników zakładów znajdujących się za rzeką, w tym m.in firmy Dr, Schumacher, która jest największym pracodawcą w mieście.

Autor: AM

 

 

2 komentarze Radni “Nowego Lubania” chcą odbudowy kładki na Kwisie

  • Ola2

    A nie prościej odnaleźć dokumentację poprzedniej kładki? To jest chore – wydawanie tak dużych pieniędzy na projekt tak małej kładki. Nawet jak będzie ta dokumentacja to nadal nie będzie kładki… Niech pan radny porozgląda się po innych biurach a najlepiej po archiwach z dokumentacjami. W urzędzie miasta powinni mieć.

  • artek

    Może tak zabezpieczyć kwotę na dokumentację obwodnicy. Tu kładka tam fontana, park miłości, wodny itd a kasa się rozpływa co roku na jakieś bzdury.

Leave a Reply