Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Przerażający dokument o księżach pedofilach (LINK DO FILMU)

Jeden z księży pedofilów zapraszał na plebanię 7-9  letnie dziewczynki, których zadaniem było mycie naczyń, sprzątanie i pranie. Dzieci były przez duchownego również molestowane i gwałcone.

Ofiary pedofilów w sutannach wystąpiły w filmie dokumentalnym Tomasza Sekielskiego pt. “Tylko nie mów nikomu”. To przerażający dokument nie tylko o tym, że gwałty i molestowanie zrujnowały życie ofiarom, ale również o tym, że pedofilia w polskim kościele była i jest nadal co najmniej tematem tabu.

Hierarchowie kościoła już wydali oświadczenie dotyczące filmu:

“Ogromne cierpienie osób skrzywdzonych budzi ból i wstyd”tymi słowami Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak skomentował film braci Sekielskich.

Z kolei przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki przeprosił wszystkie pokrzywdzone przez księży pedofilów osoby.

“Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego pt.”Tylko nie mów nikomu” . Ogromne cierpienie osób skrzywdzonych budzi ból i wstyd. W tym momencie przed oczami mam także dramat osób pokrzywdzonych, z którymi spotkałem się osobiście. Dziękuję wszystkim, którzy mają odwagę opowiedzieć o swoim cierpieniu”napisał w oświadczeniu arcybiskup Stanisław Gądecki.

Czy film Sekielskich wstrząśnie kościołem?

Poniżej cały film braci Sekielskich (link filmu został skopiowany z profilu SEKIELSKI w serwisie YouTube)

3 komentarze Przerażający dokument o księżach pedofilach (LINK DO FILMU)

  • Ola2

    Szacunek dla portalu lubanski.eu za upublicznienie tematu. O tym, że Kościół w Polsce nie radzi sobie z tematem pedofilii niech świadczą napisy końcowe w filmie braci Sekielskich. Cytowane oświadczenia hierarchów po upublicznieniu filmu mocno spóźnione. Liczę na to, że dziennikarz dotrze w końcu do kardynała Dziwisza. A swoją drogą, czy i jak odpokutował za swoje czyny ksiądz M. onegdaj z Henrykowa Lubańskiego?

  • Antypedofil

    Brawo.Teraz czekamy na film pana Sekielskiego o pedofilii w Kościele Ewangelickim,Prawosławnym oraz w szkołach.

  • lech

    Ten wieloryb ma jeszcze odcinek o ped…wśród eskimosów- boć przecie tam w jednym pokoju śpi 20-osób. bolek i lolek latali w majtkach a koziołek matołek chodził, tam gdzie kują. A tajga -to okres historyczny Francji. Polska graniczy z Omanem a Chrobry był po Krzywoustym. Jest nieźle.

Leave a Reply