Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Przemycali ludzi. Są już w rękach wymiaru sprawiedliwości (WIDEO TV Lubań)

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Wrocławia i Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie organizowali przerzut cudzoziemców z Rumuni, przez Polskę do krajów Europy Zachodniej. 

W czasie operacji realizacyjnej, która miała miejsce na terenie powiatów zgorzeleckiego i lubańskiego oraz w województwie lubuskim i mazowieckim, zatrzymano  10 osób w tym 9 Polaków i 1 Wietnamczyka, którzy trudnili się przemytem obywateli Wietnamu do krajów Europy Zachodniej.

Wszystko wskazuje na to, że grupa przestępcza działała na terenie całej Europy. Jej członkowie organizowali kanały przerzutowe cudzoziemcom rozpoczynające się w Rumunii, poprzez Polskę aż do Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji. Za taką “podróż” każdy z obywateli Wietnamu miał zapłacić od 6 do 20 tys. dolarów.

Wyjaśniając okoliczności sprawy funkcjonariusze już wcześniej nie dopuścili do przemytu 21 cudzoziemców. Osoby te wpadły podczas nielegalnego przekraczania granicy naszego kraju. Na bazie ustaleń polskich służb zatrzymano także 13 osób na terytorium Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, gdzie przestawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która organizowała cudzoziemcom przekraczanie granicy RP wbrew obowiązującym przepisom. Dodatkowo jedna osoba usłyszała zarzut kierowania tą grupą.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania, także na terenie innych państw Unii Europejskiej.

Film został nagrany przez CBŚP:

Źródło: CBŚP

 

Leave a Reply