Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Przed nami Sudecki Festiwal Minerałów w Lubaniu

Sudecki Festiwal Minerałów w Lubaniu którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest dyrektor Muzeum Regionalnego w Lubaniu dr Łukasz Tekiela, to jedna z największych w Europie imprez związanych z geologią i mineralogią. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 4 – 7 lipca.

Głównej części Sudeckiego Festiwalu Minerałów – wielkiej giełdzie minerałów, skamieniałości i biżuterii na świeżym powietrzu, towarzyszy duża ilość geologicznych atrakcji takich jak cięcie agatów, płukanie złota, konferencje oraz wykłady polskich i zagranicznych naukowców i kolekcjonerów, warsztaty fotografii, wycieczki do pobliskich lokalizacji mineralogicznych.

Bardzo ważną częścią Sudeckiego Festiwalu Minerałów są wystawy mineralogiczne, każdego roku setki okazów najwyższej klasy, jakiej na co dzień nie można obejrzeć w polskich muzeach, jest eksponowanych w centralnych budynkach miasta dostępnych bezpłatnie dla gości Festiwalu.

Sudecki Festiwal Minerałów to również impreza nastawiona na integrację środowiska kolekcjonerów z Polski i zagranicy, wymiany doświadczeń i wiedzy, ale także czas wspólnego świętowania podczas licznych koncertów i imprez trwających przez 4 dni Festiwalu.

Sudecki Festiwal Minerałów to impreza rozrastająca i rozwijająca się nieustannie, której celem jest połączenie edukacji i promocji hobby jakim jest kolekcjonowanie minerałów z dobrą zabawą.

Większość wydarzeń festiwalu (wystawy, giełda minerałów i biżuterii) odbywa się w czwartek od 16.00 do 19.00 i pt-nd – 10.00-19.00.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej SFM festiwalmineralow.pl

Organizatorzy festiwalu: Muzeum Regionalne w Lubaniu, Miasto Lubań

Autor: Red.