Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Prowadził “po pijaku” i bez “prawka”

Lubańscy policjanci po zgłoszeniu mieszkańców, zatrzymali nietrzeźwego kierującego pojazdem przy ul. Wrocławskiej w Lubaniu. Jak się okazało mężczyzna kierował mając 2,1 promili alkoholu w organizmie i nie posiadał prawa jazdy.

Wczoraj (04.12) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu około godziny 12:50 otrzymał informację, że w Lubaniu na ul. Wrocławską pojazdem Opel kieruje mężczyzna, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

W okolicy cmentarza komunalnego, funkcjonariusze Ogniwa Partrolowego zauważyli jadący samochód, który miał zaparowane szyby i widoczność była ograniczona. Policjanci dokonali zatrzymania przedmiotowego pojazdu, a po otworzeniu szyby przez kierującego była wyczuwalna silna woń alkoholu.

Po wykonanych czynnościach okazało się, iż 40-letni mężczyzna kieruje pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz dodatkowo nie posiada uprawnień do kierowania.

Tylko minionego weekendu lubańscy policjanci zatrzymali trzech kierujących w tym dwóch nietrzeźwych i jednego pod wpływem środków odurzających.

Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości zostaje zatrzymane prawo jazdy oraz grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Autor: st.asp. Magdalena Juźwicka