HomeLubańPromocja czy praca?

Komentarze

Promocja czy praca? — 38 komentarzy

 1. Dobra laurka. Chore układy. Piekiełko zabetonowane. Rób swoje dobra kobieto. Selekcja czarcia bliska.

 2. Szanowna Pani Ewo podoba ni się Pani postawa. Uważam, że warto ludziom pomagać. To co dajesz wraca do Ciebie podwójnie, zarówno dobro jak i zło. Życzę Pani sukcesów w czynieniu dobra. Chciałbym jednak szczerze usłyszeć co zrobiłaby Pani dla Lubania. Proszę nie pisać o ratowaniu lasów deszczowych, pokoju na świecie i głodnych dzieciach w Afryce. Nie interesują mnie slogany o zwalczaniu biedy, bezrobocia i naprawianiu dziur w chodniku. Co według Pani wymaga natychmiastowej interwencji na czym należy się skupić by w naszym mieście ludziom żyło się lepiej. Bardzo proszę o szczerą odpowiedź, proszę mnie przekonać. Jest Pani sympatyczną osobą i doceniam to co zrobiła Pani w sprawie pielęgniarek kilka lat temu. Podobają mi się również Pani poglądy polityczne. Jest wielu takich co naobiecywali (Słowiński) a co z tego wyszło to wszyscy widzimy. 🙂 :-)))

  • Szanowny Panie Arkadiuszu!
   Nie mam zwyczaju obiecywać jak nie widzę pewności powodzenia. Podjęłam liczne interwencje na rzecz mieszakańców. Wiele z nich zakończyło się sukcesem inne są w toku. Sprawa pogryzionej przez psa kobiety- umorzone postępowanie prokuratorskie. Po mojej interwencji sprawa jest obecnie w sądzie karnym. Potrącony rowerzysta przez obywatelkę Niemiec- sprawa umorzona przez prokuratora. Po mojej interwencji jest obecnie w sądzie karnym. Zmniejszona renta po latach, bo ZUS niby się pomylił. Zwrócono się do mnie po przegranej poszkodowanego w I instancji. Po mojej apelacji nad którą pracowałam tydzień czasu sąd II instacji uznał moje argumenty i nakazał ponowne rostrzygnięcie przez sąd I instancji. Jest tego dużo wiecej. Jeżeli pyta mnie pan o program dla miasta to jeżeli miałabym startować to zapewniam o jednym, że żadnych obietnic nie będzie. Jedyne co zrobiłabym w takiej sytuacji to praca na rzecz każdego mieszkańca. To daje owoce i weryfikuje każdą decyzję z poprzedniego dnia. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do biura poselskiego na kawę. Tam opdoiwem na każde pytanie.

 3. Może ten artykuł zmobilizuje samorządowców do pracy na rzecz społeczeństwa!? Władza jeśli chce posiadać autorytet i uznanie, musi kierować się pewnymi zasadami: jednością, pomocniczością i moralnością. Rządzenie powinno być pojmowane jako służba ludziom. Być wielki to służyć! Wielki szacunek Pani Ewo! Szapo ba!

 4. “ehhhh jakie to piękne a jakie nie prawdziwe”
  Co dokładnie nieprawdziwe?
  Pozdrawiam

 5. Nie ma wytłumaczenia dla dezercji. Kłamca jest kłamcą, złodziej, to złodziej, a dezerter, to dezerter …
  Mam nadzieję, że nie będzie Pani startować w przyszłych wyborach na burmistrza. Z obserwacji wnioskuję, iż Pani jest niestabilna. LKO, PiS, a obecnie SP ? Ciarki mnie przechodzą, jak sobie pomyślę, że zobaczę Panią w naszej Platformie. Platforma Obywatelska powinna stawiać na ludzi przewidywalnych, takich jak Pan Rowiński.

  • Mam chwilę czasu, więc postaram się przeanalizować Pana tekst. Na wstępie pisze Pan:
   Nie ma wytłumaczenia dla dezercji. Kłamca jest kłamcą, złodziej, to złodziej, a dezerter, to dezerter …

   Mnie się wydaje, że jak zwalnia się kogoś lub wyrzuca z wojska to nie jest to dezercja, ale dla Pana to chyba nie ma znaczenia. Chodzi na wstępie o wytworzenia nastroju niechęci i obrzydzenia. Nikt przecież nie lubi kłamstwa i złodziejstwa. Te przykre określenia nie dotyczą autorki, ale w myśl powiedzenia: „On ukradł zegarek, czy też jemu ukradli zegarek, to nie ma znaczenia – w każdym razie coś jest na rzeczy”.
   Reasumując pierwsze zdanie Pana wpisu można streścić lakoniczne „Kupa, kupa i kupa…” – krócej, a o to samo chodzi.

   Mam nadzieję, że nie będzie Pani startować w przyszłych wyborach na burmistrza.
   Niby skąd taka nadzieja? A już wiem, bo „Kupa, kupa i kupa…”

   Z obserwacji wnioskuję, iż Pani jest niestabilna. LKO, PiS, a obecnie SP?
   Skąd u Pana ta obawa „niestabilności”, to przecież wszystko są formacje uważane za prawicowe.

   Ciarki mnie przechodzą, jak sobie pomyślę, że zobaczę Panią w naszej Platformie.
   Na jakiej podstawie Pan sądzi, że przedstawiciele PiS’u i SP przeniosą się do PO. To ja stojący z boku mogę Pana uspokoić. Oni się nie przeniosą, bo im jest wygodnie tkwić tam gdzie są, no chyba, że chce Pan tylko straszyć. Są lepsze metody.

   Platforma Obywatelska powinna stawiać na ludzi przewidywalnych, takich jak Pan Rowiński.

   Na koniec podpiera się Pan uznanym autorytetem. To fakt, że to dobry polityk, ale czy na pewno zgodził się wziąć udział w Pana „wypracowaniu”?

   I jeszcze taka uwaga: Anonimy zawsze traktuje się z „przymrużeniem oka”. W walce, czasem warto podnieść przyłbicę, choć wtedy można dostać przypadkowo „w ryja”. Czasem warto oberwać honorowo, niż całe życie skrywać się w krzakach. Oczywiście to kwestia podejścia do życia.
   Pozdrawiam

 6. Szanowny Panie Marecki!
  Nigdy nie byłam w LKO. W 2006 roku LKO i LSM Panaceum podpisało umowę o wspólnym starcie w wyborach pod szyldem KWW Powiat i Miasto 2006. Zachowaliśmy jako stowarzyszenie autonomię i nie zapisaliśmy się do LKO. W 2007 roku PiS poprosił mnie o start w wyborach parlamentarnych. Jednocześnie zabiegano o to, żebym zapisała się do partii. Tak też zrobiłam. Pewnie to był mój błąd, bo do partii wodzowskich kompletnie się nie nadaję. Jestem nade wszystko działaczem i wymagam dużo od siebie, ale i od innych. To było fundamentem nieporozumień pomiędzy kilkoma osobami, a pełnomocnikim PiS w naszym powiecie. Zaskutkowało to zaś wyrzuceniem mnie i Eugeniusza Józefów na wniosek szefa PiS w Lubaniu z partii. Rok później kiedy tworzono Solidarną Polskę zostałam polecona przez jednego ze znaczących działaczy PiS Beacie Kempie. I tak się stało, ze dziś jestem w SP i pracuje mi się bardzo dobrze w oparciu o zdrowe zasady. Czy będę startować na burmistrza? Nie wiem, ale jak panu się nie podoba to jak działam to w razie czego proszę mnie pominąć na liście. Dziś wiem tylko tyle, że partie startują do parlamentu, a lokalnie liczy się człowiek i tak proszę na mnie patrzeć.

  • Nie wątpię w Pani szczere intencje, wynikające z ogromnej ambicji. Staram się budować opinie obserwując otaczający mnie świat i w większości klubów czy partii w której Pani działała pozostał księżycowy krajobraz. Jeżeli SP to ostatni Pani przystanek to dobrze. Będę się przyglądał i może nawet kiedyś zagłosuję na Ewę Gutek…. w dzisiejszej polityce niczego nie można wykluczać.
   Na razie pozostaję wierny PO i o dezercji nie ma mowy.

 7. Hahahahahahahahaha platforma jajahahahahhh poj. … ! Przecież Was nawet na staż w PUP-ie nie wybiorą! !! Rowiński na burmistrza. hahahah

 8. Marecki czego się pieklisz? Jak chcesz to ciebie do komisji wyborczej wezmę i dam długopis. Poskreslasz kogo chesz.Ewka kartki schowane. Droga sluszna. Tak tu grzecznie, że nie mam z kim się w powtarzać. Teresa wróć!

 9. Tereska szaleje na l24.Tylko jednego nie ogarniam nawet ja naczelny diabeł. Podpisuje się jako związek zawodowy, a pisze o polityce i PiS promuje.To jak to.jest u Czorta. To Kaczyński jest szefem Solidarności? Chciałem tam pisać, ale tam ona wyskakuje jako znawca wszystkiego i boję się, że mi z lodówki zamiast browara wyskoczy

  • Bodajże w starożytnej Gracji istniało święte miejsce w którym dokonywano wróżb analizując odchody tamtejszego świętego byka. Z perspektywy czasu możemy z dużym prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością stwierdzić, że grzebanie i przyglądanie się tej kopie gnoju było pozbawione jakiegokolwiek sensu. Proszę uważać bo wokół nas jest coraz więcej takiego e-odchodu. Szkoda czasu aby go analizować. Lepiej skupić swój intelekt na wyszukiwaniu i sprawdzaniu źródeł informacji. Jest to metoda znacznie bardziej produktywna. Pisząc Pana językiem należy skutecznie odsiewać Belz-e-buble od plew.
   Pozdrawiam
   Ps. Gdzie diabeł nie może tam e-babę pośle, to tak postępowa wersja porzekadła.

 10. Rokita Ty to masz teksty, ale uważaj bo tam gdzie diabeł nie może to babę pośle;)

 11. 🙂 to bardzo dobre jest lodówka+browar+Tereska 🙂
  co do PiSu to myli Lecha z Jarosławem taki jej znawca 😉

 12. Vincent daj korepetycje
  Odsiewając plewy od ziarna otwieram drugi browar i lodówkę mam zamkniętą. Dobrze jakby nam.moderator dał pohasać. Na żywioł, a raz dziennie jeno przegląd zrobić

  • Niestety PL na poważnie podchodzi do przestrzegania pryncypiów i komentarze musimy czytać przed opublikowaniem. Dla jednych to straszna niedogodność, a innym to z kolei pasuje.
   Przepraszamy za utrudnienia.
   Moderator

  • Na stronie głównej wystarczy kliknąć na mapie świata pod mapą Lubania. Ze statystyk wynika, że na stronie dziennie jest około 300 odwiedzających, wykonują oni około 2500 odsłon.

 13. To bardzo dobra wiadomość,można wnioskować że portal się rozwija.
  Zdecydowanie jest więcej treściwych informacji niż zmanipulowanych sensacyjnych wiadomości z wiatrakowej torby listonosza (L24 Piter).
  Pozdrawiam

 14. Vincent takich metod jak na wspomnianym przez Ciebie portalu to chyba nigdzie nie widać. Gadanie o niczym, jedna aktywistka (wygodna politycznie) i las minusów nie wiedzieć od kogo i za co. Taki front bojówek biura ochrony interesu.
  Pozdrawiam

 15. Olu widać to po ilości wpisów- jest tam rekordzistką 🙂 Przynajmniej z tego co mi wiadomo od innych, bo ja nie mogę sama tego ocenić- nie mam wejścia na całą stronę. Pozdrawiam

 16. Czy to prawda, że to pseudo forum 24L jest finansowane z budżetu Miasta Lubań? Jeżeli tak to jak można tak marnować publiczne pieniądze. Tak zmanipulowanych wiadomości nie ma na żadnym innym forum. Tu ciśnie się twierdzenie “Jaki Pan taki kram” (A.S ). 24L-to nie forum tylko ochrona dla aktywistki, edzia listonosza i gościa z Kościelnika. Jak masz inne zdanie niż oni to jesteś wrogiem publicznym. Całe szczęście, że na tym forum nie ma i mam nadzieję, że nigdy nie będzie takiej manipulacji i cenzury.
  Ps. Pozdrawiam Pana Sławka i Pana Andrzeja

  • Dziękuję za uznanie i zapraszam do współpracy.
   Szacunek

 17. Tak to prawda. Ostatnio jak czytałem tam wpisy to co wypisuje aktywistka z fanklubem obrażając ludzi z imienia i nazwiska takimi bzdurami, to jest niedopuszczalne i powinno być karalne. Zgadzam się w 100% z opinią Pani Ewy Gutek. Po tym co się na nim dzieje oraz stosowana cenzura przez moderatorów to te forum powinno być zamknięte.

 18. Pani Ewo nie jest Pani sama. Znam conajmniej kilka takich osób, co nie mogą dokonywac na forum 24L wpisów. Ja również byłam kilkakrotnie zbanowana i miałam zakaz umieszczania wpisów. Na forum 24L wpisów może dokonywać jedynie fanklub pod nadzorem edzia listonosza. To on decyduje na umieszczane wpisy nie bacząc na regulamin. Czas to nagłośnić. Dziwi mnie tylko, że Pan A.S., to finansuje, chyba że wstapił do fanklubu.

 19. L24 nie zamieszcza wszystkich wpisów ponieważ urząd w części finansuje to “pożal się boże” forum. Zamieszczane tam treści nie mogą burzyć idealnego świata stworzonego przez ratusz.

  • Wracając do tematu pseudoforum tego idealnego świata nie można zburzyć, ponieważ za pieniądze ratusza na straży wpisów stoi nieugięty strażnik edzio listonosz z fanklubem.

   • Proszę się nie obawiać. Prawda nie takie instytucje już zburzyła.

 20. Droga Pani Ewo !

  Popieram Pani zdanie . Ludzie którzy są w Lubaniu wyżej usytuowani (mówię tu o naszym „rządzie”) nie potrafią pomagać! Zastanawiam się czasami, czy posiadają oni wgl. uczucia i sumienie? To że należy Pani do Lubańskiego Stowarzyszenia Panaceum i jednocześnie należy Pani do Solidarnej Polski, nie należy traktować jednakową miarką. LSM Panaceum istnieje dlatego, żeby pomagać ludziom, żeby ich wspierać gdy tego potrzebują. I działa na rzecz charytatywną! A to do jakiej partii Pani należy nie powinno nikogo interesować. To jest właśnie to, że w Polsce jest podział między ludźmi! Strasznie to widać! Podziwiam Panią, że jest Pani tak silną kobietą! Ci którzy za to, że Pani wkłada całe serce w LSM Panaceum i w pomoc ludziom, niech najpierw zaczną rozumieć to czym dane stowarzyszenie się zajmuję! Pod żadnym względem, nie robi Pani tego jako swojej „promocji” w przyszłorocznych wyborach .. Pomyślcie ludzie, w przyszłym roku gdy znowu zacznie się bieganina za dostaniem do rządu, albo na zostanie na „stołku” tamtejsi ludzie, nagle będą chodzili po domach „żeby odbudować stare kontakty” Mało tego! Będą obiecywali złote góry, co to nie oni. A tak naprawdę czy tak jest? Gdy tylko zbliża się okres wyborów słychać tylko tych kandydatów którzy mówią dużo – a robią NIC!!!! Podsumowując, Ci którzy gadają teraz że robi Pani cokolwiek wbrew miastu i dla promocji, niech popatrzą na siebie i zaczną się zastanawiać, co Oni zrobili tylko „z dobroci serca”..

  Pozdrawiam.

 21. Dziękuję Pani Sylwio!
  Właśnie wróciłam z kolejnej interwencji, a tu w ramach relaksu przy herbacie taka pochwała. Traktuję ją jako zastrzyk do dalszych działań, a jeżeli więcej osób będzie potrzebować pomocy to mam nadzieję, że trafią do takich ludzi, którzy chcą jej udzielić. Nie zawsze się udaje, ale czasem wystarczy uśmiech i wysłuchanie. Zrozumienie. Dzisiejsza interwencja będzie wymagała nagłośnienia i nie dlatego, że mi jest ono potrzebne, ale dlatego, że czas nas goni. Jutro poproszę dzielnicowego o pomoc, bo mi samej zaczyna brakować czasu. Zresztą w zespole najwięcej się osiąga. Smutna jest starość jak jest spostrzegana przez testament. 88-letnia mieszkanka Lubania zapisała mieszkanie wnuczce w zamian za opiekę i teraz leży w domu sama. Na pytanie kiedy jadła ciepły posiłek odpowiedziała, że opiekunka (dziękuję Roksana) jej przyniosła zupę. Błagała mnie, że chce do Zakładu, żeby pomóc jej cofnąć darowiznę, bo ona zastawi, albo sprzeda mieszkanie, żeby za pobyt zapłacić. Liczy na moją pomoc i już to, że tam byłam i widziała, że słucham, dzwonię i mam plan dało jej wiarę.
  Czy będę kiedykolwiek tzw władzą…to jest sprawa wtórna i mało ważna, ale zawsze zaznaczam, że władza jest w istocie służeniem.
  Nie oceniam obecnej władzy, bo mogę być niesprawiedliwa, ale wszak tak promować powinniśmy się wszyscy.
  Serdecznie pozdrawiam

 22. Czytałem na tym zmanipulowanym forum L24 wpis o manipulacjach na Przeglądzie Lubańskim. Jestem z szokowany tymi szkalującymi zapisami. Takie bzdury jak wypisuje ten listonosz powinny być wręcz karalne. Ten cały fanklub listonosza i te ich wpisy pasują do nich jak ulał.Porównując ludzi do “trzody chlewnej” to jest całkowity wyraz ich osobowości i poziomu intelektualnego, nie obrażając tym zwierząt, bo myslę że mają wyższą kulturę od nich. Listonosz nieustannie obraża radnych, wójta promując swoją jedyną prawdę poprzez manipulację wiadomości i filmików. Jedynym autorytetem jest aktywistka, UBek i on sam. Oczywiście każdy wpis pokazujący prawdziwy obraz sytuacji jest automatycznie blokowany i usuwany. Zastanawiam się dlaczego sam nie wystartuje w wyborach, wygra je i pokaże co potrafi, bo po tych wpisach i sposobie prowadzenia podejrzewam, że do poziomu dna nie doskoczy nigdy.

  • Dziękuję za refleksję. Tworząc kształt PL postanowiłem tak ustalić poziom prowadzonej wymiany myśli, aby być ponad przysłowiowym „szambem”. Cóż, zawsze znajdą się takie organizmy dla których jest to środowisko naturalne. Nie unikamy błędów, potyczki są na porządku dziennym. Moim zdaniem lepiej fechtować się w białej koszuli, błyszczącą szpadą niż siedzieć po pas wiadomo w czym i okładać się garściami pełnymi wiadomo czego. Polec w dyskusji nie jest hańbą, byle honorowo, czyli zgodnie z zasadami powszechnie uznawanymi za przyzwoite.

 23. Dobre! Grupa wsparcia w liberii stoi na straży. Aktywiści pismem listonosza wspierani przez Ubeka. Tylko, że za znaczki i kolportaż płaci burmistrz naszymi pięniędzmi. Jeszcze trochę a w kosmos wywalimy te zapyziałą pocztę. Banicja ich czeka, ale ja mam piekło zajęte.

 24. AS płaci i będzie płacił naszymi pieniędzmi, bo to jest grupa wzajemnego uwielbiania się i ochraniania, którą kieruje listonosz ze swojej pseudo poczty. Dlatego nie może dokonać tam żadnego wpisu, którego nie zatwierdzi poczta.