Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Prezydent Lech Wałęsa odpoczywa w Powiecie Lubańskim

Lech Wałęsa na Stogu Izerskim

“Chyba najpiękniejsze miejsce w Polsce”. Tak o Świeradowie Zdroju, były Prezydent RP Lech Wałęsa napisał na swoim facebookowym profilu. Legenda “Solidarności” i była “Głowa Państwa” odpoczywa w naszym powiecie od 6 sierpnia.

Eksprezydent korzysta z usług sanatorium St. Lukas. Na jego profilu pojawiło się wiele zdjęć pensjonariuszami sanatorium oraz obsługą. Na spacerach, które były szef “Solidarności” odbywa codziennie Chętnie fotografują się z nim zarówno Polacy jak i obcokrajowcy.

Lech Wałęsa spotkał się również z Burmistrzem Świeradowa Zdroju Rolandem Marciniakiem.

Wałęsa jest znany z dużej aktywności na FB, dlatego relację z jego pobytu w naszym powiecie można śledzić na jego profilu KLIKNIJ TUTAJ 

Lech Wałęsa był szefem “Solidarności”, a następnie Prezydentem RP w latach 1990–1995. Walkę o reelekcję przegrał w drugiej turze z kandydatem Lewicy Aleksandrem Kwaśniewskim. Jako jedyny Polak w historii, został laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, którą odebrała jego żona Danuta z synem Bogdanem. On sam nie dostał zgody na wyjazd z Polski by wziąć osobiście udział w uroczystości wręczenia PNN, która odbyła się 10 grudnia 1983 roku w Oslo.

Autor: AM/foto: Biuro Prezydenta Lecha Wałęsy