HomeGospodarkaPoseł u starosty

Komentarze

Poseł u starosty — 3 komentarze

 1. Ujazdowski jest być może niezłym historykiem. Czy prawnikiem? Nic nie wiadomo o jego dokonaniach na tym polu. W roku 1989 miał 24 lata. I nic poza pisaniem słabych tekstów tak zwanych opozycyjnych nie robił. Całe swoje dorosłe i “samodzielne” życie prowadził na koszt podatnika. NIC W ŻYCIU NIE OSIĄGNĄŁ WŁASNYM “POMYSŁEM I PRZEMYSŁEM”. Jest człowiekiem o gumowym kręgosłupie. Jakie ma poglądy na rynek, gospodarkę, prawo? Nic konkretnie nie wiadomo. Wiadomo, że chce rządzić. Kilka lat temu wspólnie z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem wdał się w jakieś awantury polityczne rozbijające opozycję. W porównaniu z obecnym posłem do Parlamentu Europejskiego Konradem Szymańskim jest człowiekiem nieciekawym, bezbarwnym, zasługującym na ksywę “budyń”. Takich ludzi nasz kraj nie potrzebuje. Ujazdowski unika jak ognia rozmów z mieszkańcami Wrocławia i Dolnego Ślaska. Boi się publicznej konfrontacji z wyborcami. Kaziu, zacznij wreszcie za…..alać na własny rachunek. Zacznij się wreszcie pocić tak, jak my wszyscy. I przy okazji: dlaczego przedstawiciel redakcji nie wycisnął z Ujazdowskiego “siódmych potów”? Tyle ciekawych pytań można było zadać. Z tekstu nie wynika, że takowe zadano. Notka biograficzna Ujazdowskiego przypomina mi minioną epokę “sekretarzy przywiezionych w teczkach”. Ujazdowski jest właśnie takim “przywiezionym w teczce na Dolny Śląsk z Warszawy kaziem” (małą litera zamierzona-RN). Czas już przestać rozpływać się nad gloryfikowaną do przesady jakąś tam “walką z komuną”. Samą pisaniną taką czy inną nie wejdzie się na piedestał. Polsce potrzebna jest gruntowana zmiana. Obecna mafia polityczna z lewa, z prawa i ta podobno centrowa jest zainteresowana TYLKO naszymi PIENIĘDZMI. Nie są nam potrzebni. Przecież ONI NIC nie potrafią robić. Na tak zwanym wolnym rynku nikt by ich nie zatrudnił. Musimy wyłonić inną, lepszą elitę do rządzenia w naszym imieniu. Ukłony dla Redakcji!

  • Wspomniał Pan o Ruchu Obywatelskim „Polska XXI”. Jego krótka historia pokazuje jak w Polsce skutecznie blokowane są próby rozbicia istniejącej sceny politycznej. Ruch miał wszystko oprócz zgody na swe istnienie. Ciekawe czy takową dostaje się w „plastikowej torbie”?
   Pozdrawiam

 2. Bardzo słuszna uwaga powyżej [dotycz wpisu Roberta Nowaka], aż dziw, że admin tego nie przyciął. Ale wożenie tyłka zaczyna się zawsze przed wyborami, do EU-parlamentu zwłaszcza. Kolejny spadochroniarz przed kolejnymi wyborami. Kto następny? Oni wszyscy powinni uczyć się od Lidii Geringer jak dba się o lokalny elektorat przez całą kadencję. Nie ma znaczenia, z jakiej pani poseł jest opcji, ale konkretnie widać, jak stara się. Załatwia, zaprasza, pomaga. Długo wymieniać. A przede wszystkim w parlamencie pracuje.
  A tu faktycznie, ‘mały kazio’, może niezły był jako min. kultury, nagle spada jak bumerang na prowincję. Uścisnął, pogawędził, z troskliwą miną wysłuchał władze, które martwią się swoją reelekcją. I pojechał sobie dalej, olewając elektorat. Pewnie już nie pamięta, gdzie leży ten Lubań. Prezydentowi na zamku w Czosze też pomylił się Lubań z Luboniem. Nie wierzyłam własnym uszom, ale nagranie wyraźne. Zdrojewski, Rowiński i inni – stali obok bez reakcji.
  Tylko po co przy ‘kaziu’ ten Roman, prezydent? Wycieczka dla towarzystwa? Świąteczny szacun dla redakcji.

  »
  Pani Olu2, w kwestii formalnej, jeśli chce Pani odnieść się do konkretnego komentarza, w tym wypadku pana Roberta Nowaka to proszę rozpoczynać od kliknięcia na tekst „Skomentuj wpis” u góry przy jego nazwisku, wtedy Pani tekst przyklei się bezpośrednio do jego wypowiedzi. Wtedy Pani tekst „bardzo słuszna uwaga powyżej” będzie miał sens. Jeśli natomiast swój tekst zainicjuje Pani od razu od wpisania w okienko na dole to będzie to tekst NIEPRZYKLEJONY. Wtedy to inne komentarze będące bezpośrednią odpowiedzią na tekst Roberta Nowaka wejdą „nad Panią” powyżej, wtedy tekst „bardzo słuszna uwaga powyżej” traci sens, bo traci Pani kontrolę nad tym co jest powyżej.
  Niestety nie potrafię tego teraz poprawić, dodałem tylko wyjaśnienie w nawiasie.
  Moderator