Wybory Parlamentarne 2019

Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Pościg i zatrzymanie naćpanego złodzieja w Lubaniu

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu po pościgu przez dzielnicowych lubańskiej komendy, podejrzanego o włamania do garaży oraz kradzież pojazdu. 38- latek odpowie również za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Decyzją sądu, zatrzymany przez policjantów mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, w bezpośrednim pościgu zatrzymali 38 – letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież pojazdu z gminy Siekierczyn. W tym przypadku zachowanie kierującego wzbudzało podejrzenia policjantów, co do jego stanu a wstępne badania narkotestem wykazały, że młody mężczyzna prawdopodobnie kierował pod wpływem substancji odurzających. Od wyżej wymienionego pobrano krew do badań, które określą czy i pod wpływem jakich środków się znajdował. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania. W trakcie przeszukania odnaleziono przy nim utracone dokumenty osobiste, które zostały skradzione podczas nieudanej próby kradzieży innego pojazdu. W bagażniku auta znaleziono przedmioty , które jak się okazało pochodziły z włamań na terenie powiatu lubańskiego. Łupem sprawcy padały wszystkie wartościowe przedmioty między innymi radia i opony samochodowe, akumulatory, elektronarzędzia. Łącznie wartość skradzionych przedmiotów pokrzywdzeni wycenili na kwotę około 6 tysięcy zł. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu a skradziony pojazd zabezpieczono.

Na podstawie posiadanych informacji funkcjonariusze wydziału kryminalnego lubańskiej komendy zaczęli łączyć fakty kradzieży zaistniałych na terenie powiatu i po zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawiono mężczyźnie zarzuty włamania i kradzieży. Odpowie on również za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, zatrzymany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Autor: st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń / KPP Lubań/PA