Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Ponad 400 tysięcy zł dodatków specjalnych w Lubaniu

Od lewej Sekretarz Marzena Różańska, były Zastępca Burmistrza Mariusz Tomiczek, Skarbnik Marian Zwierzański.

Na stronie Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu, właśnie ukazał się raport z kontroli w Urzędzie Miasta Lubań. Wynika z niego, że kierownictwo lubańskiego magistratu w latach 2014 – 2018 otrzymało dodatki specjalne w wysokości ponad 400 tysięcy zł.

Raport Regionalnej Izby Obrachunkowej, która jest organem nadzorczym i kontrolnym ukazał się na stronie www.bip.wroclaw.rio.gov.pl i dotyczy kontroli Urzędu Miasta Lubań, która zakończyła się w grudniu ubiegłego roku. W raporcie, znajduje się m.in zapis o przyznaniu przez Burmistrza Miasta Lubań Arkadiusza Słowińskiego, dodatków specjalnych w wysokości 406 269, 34 tys zł kierownictwu UM Lubań, w osobach: Sekretarz Miasta Lubań Marzeny Różańskiej, Zastępcy Burmistrza Miasta Lubań Mariusza Tomiczka (który tę funkcje pełnił do 31 grudnia 2018 r.) i Skarbnika Miasta Lubań Mariana Zwierzańskiego (na zdjęciach powyżej). Wymienieni urzędnicy, pieniądze z tytułu dodatków pobierali w latach 2014 – 2018. RIO w raporcie zwróciła uwagę, że dodatki takie nie mogą mieć charakteru ciągłego. Są bowiem przyznawane z tytułu okresowego zwiększenia obowiązków służbowych lub powierzenia dodatkowych zadań danemu urzędnikowi.

Jakie kwoty dodatku specjalnego otrzymali wymienieni urzędnicy? Sekretarz Miasta Lubań Marzena Różańska – 138 950,30 tys zł, były Zastępca Burmistrza Miasta Lubań Mariusz Tomiczek – 142 080 tys zł i Skarbnik Miasta Lubań Marian Zwierzański – 125.239,04 zł.

Pełna treść raportu pokontrolnego znajduje się na stronie www.bip.wroclaw.rio.gov.pl. Aby się z nią zapoznać KLIKNIJ TUTAJ

Autor: Red./foto: luban.pl

 

7 komentarzy Ponad 400 tysięcy zł dodatków specjalnych w Lubaniu

 • iwo

  Sobie dają ile się do a od innych wydrą z gardła, żeby im sie w głowach nie poprzewracało. Pomoc społeczna nawet 50 zł waloryzacji nie może dostać bo im na dodatki musi starczyć. WSTYD

 • znajomy

  Pani Sekretarz Miasta Marzena Różańska, zgodnie ze złożonym oświadczeniem majątkowym w roku 2017 uzyskała 11.630 zł z tytułu zasiadania w Radzie Nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Lubaniu oraz 40.390,80 zł z tytułu zasiadania w Radzie Nadzorczej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze. Łączny dochód Sekretarz Miasta w 2017 roku to 204.218,69 zł, co daje średnio 17.018 zł miesięcznie. 

 • Młody aktywny

  Wstyd wstyd wstyd

 • Lubaniak

  Przykro, że w naszym Lubaniu, tak naprawdę garstka pasjonatów dba o jego wizerunek. Aby coś ciekawego w nim się działo. Kiedy proszą o wsparcie finansowe, zgłaszają problemy, słyszą zazwyczaj nie ma pieniędzy. Teraz wiadomo dlaczego! Jak widać zbyt długie kadencje osób decyzyjnych w naszym urzędzie miasta, są bardzo szkodliwe społecznie. Hym…a może panie burmistrzu “nasi lubańscy celebryci” zasponsorowali by ukończenie parku wodnego, remont domu kultury czy sudecki festiwal minerałów…mają z czego.

 • Kol

  A kto głosował na tą ekipę kosmici?

 • Znajomy

  Cyt artykułu z eluban: mówi Burmistrz Arkadiusz Słowiński – Osobiście uważam, że osoby, które są narażone na odpowiedzialność prawną, odpowiedzialność cywilną czy też medialny lincz powinny mieć godziwe zarobki. Przy czym nie wychodzą one poza uregulowania prawne.
  Te osoby muszą zarabiać więcej choćby z takiego powodu, że mają i realizują poważne zadania i to na nich skupia się cała odpowiedzialność za to co w samorządzie się dzieje. Nie może być takiej sytuacji, że skarbnik, burmistrz, zastępca czy też sekretarz urzędu zarabia relatywnie niskie pieniądze. Muszą być to pieniądze godziwe po to, by te wszystkie pokusy związane z pełnieniem funkcji wynagrodzić pensją, którą otrzymują.

  A na jaką to wielką krytykę w mediach narażone były osoby którym Pan Panie Słowiński przyznał tak wysokie dodatki? Czy Pani Różańska była wciągu ostatnich lat w jakikolwiek sposób krytykowana w mediach społecznościowych lub na eluban czy lubanski.eu? Czy Pan Tomiczek też? Skarbnik również? Śledzę portale i jakoś nie zauważyłem!

  Prawda jest taka, że każdej z tych osób dorzucał Pan do pensji przez cztery lata ekstra ponad 2 tysiące złotych miesięcznie, czyli więcej niż większość mieszkańców naszego miasta w ogóle zarabia, ba więcej niż zarabiają Pańscy podwładni w UM na szczeblu, referentów, podinspektorów czy inspektorów. Wymienione osoby z kierownictwa pańskiej jednostki otrzymują naprawdę spore wypłaty, więc dlaczego szasta Pan nie swoją kasą i nagradza Pan ich ekstra?

  Prawdą jest, że to co Pan robił nie jest oczywiście niezgodne z prawem. Jest natomiast naganne moralnie. W mojej ocenie to zwykłe kupowanie lojalności. I nich się Pan idiotycznie nie tłumaczy, że kiedyś też ktoś komuś dorzucał! Ich nie ma prawie od 9 lat! Pan Panie Słowiński jest ojcem tego miasteczka i to Pan szedł do wyborów w 2010 roku, mając na ustach frazesy o rozbiciu rzekomych układów, nepotyzmu, powiązań itp. Niczego Pan nie rozbił, a jakby tego było mało, to stworzył Pan swój układ!

  Tłumacząc się na FB i w powyższym artykule, jeszcze bardziej się Pan pogrążą. Mam nadzieję że mieszkańcy i wyborcy Panu tego nie zapomną.