Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Policyjny pościg, rozbite radiowozy. Pasażer uciekającego z działkami “piko”

Policja zatrzymała kierowcę, który uciekał funkcjonariuszom prowadząc swoje BMW. Jak się okazało, mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a jego zachowanie wskazywało, że mógł być pod wpływem narkotyków.U jego pasażera policjanci ujawnili kilka działek handlowych metamfetaminy.

W poniedziałek 7 października, około godziny 3.00 nad ranem, policjanci na jednym z parkingów w centrum Jeleniej Góry zauważyli pojazd marki BMW na austriackich numerach rejestracyjnych. Z informacji, którą posiadali wynikało, że pojazd ten kilka dni wcześniej uczestniczył w kolizji drogowej w Jeleniej Górze , a następnie kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Kiedy policjanci podchodzili do pojazdu, kierowca gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, kierowca jednak nie reagował na sygnały do zatrzymania i kontynuował ucieczkę. Policjanci ruszyli za nim w pościg, do którego włączyły się kolejne policyjne patrole.

Do zatrzymania doszło zaraz po tym, jak na ul. Wolności, kiedy kierowca stracił panowanie nad autem, a następnie uderzył w latarnię. Podczas próby zatrzymania kierujący uszkodził 2 policyjne radiowozy.

Kierowcą okazał się 41-letni mieszkaniec Mirska, który jechał wraz z 39-letnim pasażerem mieszkańcem Bolesławca. Zachowanie kierującego wskazywało, że mógł on kierować pojazdem będąc pod działaniem środków odurzających. W związku z tym pobrano mu krew do badań. Okazało się, że kierowca posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami. Pasażer natomiast, posiadał przy sobie kilka porcji handlowych metamfetaminy.

Autor: Lwówek na sygnale/AM/foto: 24jgora.pl

Leave a Reply