Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Policyjny pościg i zatrzymanie

Policja po pościgu zatrzymała 37-latka, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Kierowca nie reagował na sygnały do zatrzymania, przyspieszył i zaczął uciekać. Swoją jazdę zakończył uderzając w skarpę przy jednej z polnych dróg. Został zatrzymany.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeleniogórscy policjanci pełniąc służbę w Starej Kamienicy zauważyli kierującego samochodem osobowym, który w czasie jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze w związku z tym postanowili zatrzymać do go do kontroli drogowej. Dali mu sygnał do zatrzymania, jednak kierowca nie reagował, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe.

Kierujący zakończył jazdę po kilku kilometrach, w jednej z miejscowości powiatu lwóweckiego, gdzie wjechał w polną drogę i uderzył w skarpę. Porzucił auto i kontynuował ucieczkę pieszo. Został jednak zatrzymany. Podejrzanym okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia, w szczególności dlaczego kierowca próbował uniknąć kontroli. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Materiał filmowy przygotowała TV Dami:

 

Leave a Reply