Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Policyjna akcja “Znicz 2018” w Powiecie Lubańskim – PODSUMOWANIE

34 kontrole drogowe, 12 kierujących łamiących przepisy, 2 zatrzymane dowody rejestracyjne i jeden pijany kierowca, to bilans działań policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu w ramach dorocznej akcji “Znicz 2018”.

W ramach akcji „Znicz 2018”, prowadzonej przez policjantów z KPP w Lubaniu od 31 października do 4 listopada, czynności podejmowane przez policjantów miały przede wszystkim charakter pomocowy w zakresie udzielania wszystkim uczestnikom ruchu drogowego daleko idącego wsparcia, zarówno w przekazie informacyjnym, jak też w bezpiecznym dotarciu do nekropoli i samego poruszania się przy nich.

Funkcjonariusze zwracają uwagę na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa, oraz sprawdzają stan trzeźwości uczestników ruchu drogowego. Podczas minionych dni przeprowadzono 34 kontrole drogowe, ujawniono 12 kierujących niestosujących się do przepisów ruchu drogowego, oraz zatrzymano 2 dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów.

Niestety mimo apeli o rozwagę na drodze, znalazł się kierowca, który zdecydował się wsiąść za kierownicę swojego pojazdów po wcześniejszym spożyciu alkoholu.

Ponadto w Lubaniu przy ul. Leśnej doszło do  1 kolizji drogowych oraz jednego wypadku drogowego, gdzie kierujący samochodem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej rowerzystce.

W ciągu minionych dwóch dni lubańscy funkcjonariusze przeprowadzili 51 różnego rodzaju interwencji, podczas których wylegitymowano 105 osób.

Przed nami kolejne dni. Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze oraz noszeniu przez pieszych elementów odblaskowych umieszczonych w sposób widoczny dla kierujących. Podróżujmy z rozwagą i zgodnie z przepisami.

Autor: st.asp. Magdalena Juźwicka

Leave a Reply